Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Práce

Dobrý den ,
Chci se na něco zeptat.
Jsem po škole a byl jsem si hledat práci ,jedná firma by mě vzala přes agenturu zatím ale nabídli mi dvě smlouvy..
1.15 000 a pripočet na důchod
2.18 500 bez propočtů na důchod .
Jelikož tomu nerozumím chci se zeptat tady.
3 500 měsíčně je docela dost peněz tak by mě zajímalo která je lepší a jestli se na důchod dává tolik peněz měsíčně.
Díky moc za odpovědi

Normálně je to firma tawesco .. Nabiraji tam pod agebtutu.
Volali ze mají práci jestli muži nastoupit.
Dala mi na stůl 2 smlouvy.
U obou bylo napsáno ze podle zákona cxxxxz agentura strhava že mzdy. Předpokládám ze to je sociální a zdravotní ..
A teď nevím co je to to duvhodove.
Jediné co mě napadá je duvhodove připojištění a nebo odpočet roku na důchod

Ale víte co možná máte pravdu ..
Protože mi řekla ze do oficiální smlouvy napíše možnost letáku .
Tak já nevím ale co to má společného s důchodem.
Sice tam mám v plánu být max půl roku než si něco najdu ale i tak ať nejsou problémy

Ok ..strašně moc děkuji ještě ale potřebuji dvě věci.
Takže sociální a zdravotní pojištění za mě platit budou jo?
2.když půjdu na pojišťovnu ze smlouvou číslo 2 nebude jim divné ze za letáky dotanu 118 za hodinu ?

Pokud má zaměstnanec hrubou mzdu např. 15 000, tak to pro zaměstnavatele znamená, že musí vyplatit 20 100 (5 100 je pojištění) a zaměstnanec dostane 12400 čistého.
Pokud by oficiální hrubá mzda byla jen 10 000 tak zaměstnavatel zaplatí 13 400 a zaměstnanec dostane 8 900. Pokud k tomu vyplatí dalších 5 000 načerno, tak ušetří 1 700 a přitom zaměstnanec dostane o 1 500 víc.