Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Odkázání majetku, závěť

Dobrý den,
prosím o radu, jaké právní náležitosti musí mít dokument, kde osoba odkazuje po své smrti konkrétní majetek konkrétní osobě? (jedná se o přívěs za auto, který chceme vyjmout z dědického řízení a odkázat ho napřímo jedné osobě).

Děkuji

jde o zaplacení ekodaně - v titulku jsem se spletla, jedná se o auto, ne o přívěs za auto. Eko je 10 tis a pokud to půjde přes dědické řízení tak se tomu vyhneme.
Bohužel nejsme přímí dědici takže pokud by dotyčný zemřel tak auto připadne jeho dědicům, od kterých bychom to museli převést na sebe a opět ekodaň platit.

všeobecne platí-záveť musí byť overená právnikom/notárom,musí obsahovať podpis toho,kto záveť napísal a musí tam byť uvedený dátum/deň,mesiac,rok/,kedy bola záveť spísaná,obsah možno meniť a doplňovať,pokial nieje písaná vlastnou rukou,ale na písacom stroji/počítači,jej hodnovernosť a potvrdenie,že záveť skutočne písala dotyčná oprávnená osoba musia podpisom potvrdiť okrem právnika/notára aj minimálne dvaja svedkovia,premlčacia doba závete je 3 roky,takže je dobré informavať rodinu,že záveť existuje a kde je uložená......
najlepšie je rovno spísať záveť formou notárskej zápisnice,výhoda tohto spôsobu je to,že jednak je po formálnej právnej stránke už priamo upravená zapisujúcim notárom a notárovi vyplýva z tejto formy zápisu závete povinnosť uložiť takto spísanú záveť do centrálneho registra závetí,takže notár,ktorý povedie dedičské konanie bude mať okamžite k dispozícii právoplatne spísanú záveť....

Ty zrejme tiež nevieš čítať,alebo nechceš rozumieť,pokial niečo nieje písané po česky,má to za povinnosť v prípade,že je to spravené formou notárskej zápisnice,inak nie....a nikde nepíšem,že je povinnosť to spísať u notára.....overenie neznamená automaticky,že to musí byť spísané u notára,to nikto netvrdí,ani ja...

Nic ve zlém, ale vyznat se v tvém textu je občas poněkud náročné na fantazii - chápu, že se snažíš psát rychle, a dodat co nejvíc informací, ale je to docela těžké přečíst (i ve slovenčině se za čárkou ve větě píše mezera), a jednotlivé informace bys mohl i jinak výrazněji oddělit pro větší přehlednost. Je ale pravda, že po trošce luštění se dá vyčíst, že jsi podal informaci vcelku komplexní a kompletní (jen ta forma ;-)).