Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Odkázání majetku, závěť

Dobrý den,
prosím o radu, jaké právní náležitosti musí mít dokument, kde osoba odkazuje po své smrti konkrétní majetek konkrétní osobě? (jedná se o přívěs za auto, který chceme vyjmout z dědického řízení a odkázat ho napřímo jedné osobě).

Děkuji

všeobecne platí-záveť musí byť overená právnikom/notárom,musí obsahovať podpis toho,kto záveť napísal a musí tam byť uvedený dátum/deň,mesiac,rok/,kedy bola záveť spísaná,obsah možno meniť a doplňovať,pokial nieje písaná vlastnou rukou,ale na písacom stroji/počítači,jej hodnovernosť a potvrdenie,že záveť skutočne písala dotyčná oprávnená osoba musia podpisom potvrdiť okrem právnika/notára aj minimálne dvaja svedkovia,premlčacia doba závete je 3 roky,takže je dobré informavať rodinu,že záveť existuje a kde je uložená......
najlepšie je rovno spísať záveť formou notárskej zápisnice,výhoda tohto spôsobu je to,že jednak je po formálnej právnej stránke už priamo upravená zapisujúcim notárom a notárovi vyplýva z tejto formy zápisu závete povinnosť uložiť takto spísanú záveť do centrálneho registra závetí,takže notár,ktorý povedie dedičské konanie bude mať okamžite k dispozícii právoplatne spísanú záveť....

Ty zrejme tiež nevieš čítať,alebo nechceš rozumieť,pokial niečo nieje písané po česky,má to za povinnosť v prípade,že je to spravené formou notárskej zápisnice,inak nie....a nikde nepíšem,že je povinnosť to spísať u notára.....overenie neznamená automaticky,že to musí byť spísané u notára,to nikto netvrdí,ani ja...

Nic ve zlém, ale vyznat se v tvém textu je občas poněkud náročné na fantazii - chápu, že se snažíš psát rychle, a dodat co nejvíc informací, ale je to docela těžké přečíst (i ve slovenčině se za čárkou ve větě píše mezera), a jednotlivé informace bys mohl i jinak výrazněji oddělit pro větší přehlednost. Je ale pravda, že po trošce luštění se dá vyčíst, že jsi podal informaci vcelku komplexní a kompletní (jen ta forma ;-)).