Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zjištění údajů ze SIM karty

Dobrý den, napadlo mě, je vůbec možné abych podle tel.čísla zjistil kdo je co zač? Nebo třeba Policie?
Napadá mě totiž, když někdo koupí v obchodě SIM kartu, neudává údaje, to samé když má jen kredit neudává údaje, tak jak vyhledají podle mobilu člověka? A když ještě k tomu má člověk koupení mobil dejme tomu z bazaru, kde neudá své jméno, nebo ani v prodejně se neudává jméno. Jak člověka vypátra?
Neberme potaz, podle wi-fi, nebo tak.

Jemu jde asi spíš o spárování čísla s osobou. To samozřejmě v případě předplacených SIM není tak jednoduché.
Běžně na to člověk nemá šanci přijít. Policie na to šanci přijít má podle nejčastěji volaných čísel a nejčastější polohy telefonu z vysílače.

Se souhlasem sledovaného je to běžné. v moderních telefonech na to máte aplikaci. V seniorských telefonech tlačítko. U mého táty s přesností na 20m. V ostatních případech na žádost záchranných složek při záchraně života a pod. Ale nevím, jestli na to nemusí být rozhodnutí soudu.

Americké seriály sice obsahují spoustu kravin, ale přibližná lokalizace mobilu je zcela běžná věc, na kterou není potřeba žádné speciální vybavení. Jak už tu někdo napsal přede mnou, umí to i samotné mobily (bez použití GPS), tak proč by to neuměl operátor, který má ještě přesnější údaje?

No stačí když na Tvoje číslo párkrát zavolá kamarád zločinec,kterého už sledují,tak začnou sledovat i Tebe a už si ten telefon lokalizují.Pak Tě někde přepadne policejní komando,povalí na zem,kouknou na občanku a mají ty údaje.Zbytek se dozví při výslechu a na detektoru lži.:-)

Ne,určit s nějakou přesností majitele mobilu s předplacenou kartou jde jen v amerických filmech. Pokud si někdo koupí v Tescu přebnabitou kartu a zavolá z mobilu,třeba 10 let odloženého,tak ho nikdy nikdo nenajde. Hovor už nebude opakovat a kartu vyjme. :-)

V americkém seriálu Kriminálka ________________ (libovolné město v USA) to jde.
Ale ono by to možná šlo i tady, určitě jde nějak vysledovat, že na některých místech se spolu s předplacenou kartou třeba vyskytuje i jiná SIM a shoda (čas výskytu, pravidelnost) je vyšší, než že by šlo o náhodu. Propojíme to s kamerovými systémy a můžeme být doma; ještě třeba se záchyty automobilů, kteréžto snímky jsou klidně půl roku archivovány (kdyby jeden život to zachránilo, má to smysl). Ale to jsme v rovině spekulací.
Jen bych to neviděl zase jako takové scifi, jak by se mohlo zdát. Samy o sobě jsou lokalizační údaje z mobilních sítích jen částí; při propojením s dalšími fízlovacími nástroji to může nabýt dost konkrétní rozměr.

Nejde jenom o spekulace, před časem Policie dopadla zloděje, který na různých místech okrádal stařenky. Neměli se o co pořádně opřít, ale zkusili si zjistit, jestli se na daných místech a v dané časy nevyskytovaly nějaké stejné mobily. Je dost možný, že jim vyšlo těch čísel víc, ale i tak se jim to pořádně zúžilo.

No a o tom píšu. Spoj si to ještě s kamerovými záznamy, se snímky průjezdů vozidel získaných z úsekových radarů... Tam archivují snímky třeba půl roku.
Jasný je, že při komunikaci utahování šroubu a dalšího šmírování se použije okrádání stařenek. Jen mi nejde do hlavy, jak tuto kriminalitu (jejíž "technologie" nedoznala po desetiletí změn) mohli vůbec vyšetřit před třicet lety... Bez kamer, bez mobilů a podobně.