Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zjištění údajů ze SIM karty

Dobrý den, napadlo mě, je vůbec možné abych podle tel.čísla zjistil kdo je co zač? Nebo třeba Policie?
Napadá mě totiž, když někdo koupí v obchodě SIM kartu, neudává údaje, to samé když má jen kredit neudává údaje, tak jak vyhledají podle mobilu člověka? A když ještě k tomu má člověk koupení mobil dejme tomu z bazaru, kde neudá své jméno, nebo ani v prodejně se neudává jméno. Jak člověka vypátra?
Neberme potaz, podle wi-fi, nebo tak.

V americkém seriálu Kriminálka ________________ (libovolné město v USA) to jde.
Ale ono by to možná šlo i tady, určitě jde nějak vysledovat, že na některých místech se spolu s předplacenou kartou třeba vyskytuje i jiná SIM a shoda (čas výskytu, pravidelnost) je vyšší, než že by šlo o náhodu. Propojíme to s kamerovými systémy a můžeme být doma; ještě třeba se záchyty automobilů, kteréžto snímky jsou klidně půl roku archivovány (kdyby jeden život to zachránilo, má to smysl). Ale to jsme v rovině spekulací.
Jen bych to neviděl zase jako takové scifi, jak by se mohlo zdát. Samy o sobě jsou lokalizační údaje z mobilních sítích jen částí; při propojením s dalšími fízlovacími nástroji to může nabýt dost konkrétní rozměr.

Nejde jenom o spekulace, před časem Policie dopadla zloděje, který na různých místech okrádal stařenky. Neměli se o co pořádně opřít, ale zkusili si zjistit, jestli se na daných místech a v dané časy nevyskytovaly nějaké stejné mobily. Je dost možný, že jim vyšlo těch čísel víc, ale i tak se jim to pořádně zúžilo.

No a o tom píšu. Spoj si to ještě s kamerovými záznamy, se snímky průjezdů vozidel získaných z úsekových radarů... Tam archivují snímky třeba půl roku.
Jasný je, že při komunikaci utahování šroubu a dalšího šmírování se použije okrádání stařenek. Jen mi nejde do hlavy, jak tuto kriminalitu (jejíž "technologie" nedoznala po desetiletí změn) mohli vůbec vyšetřit před třicet lety... Bez kamer, bez mobilů a podobně.