Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Víc nočních než denních směn

Dobrý den,

pracuji na 12ti hodinové denní i noční směny.

Poslední dobou mám v měsíci víc nočních než denních směn. Např. mám v měsící tři denní směny a jedenáct
nočních směn.

Zatímco moje dvě kolegyně mají za celý měsíc jenom denní směny.

Pak s námi pracují ještě dva kluci, kteří dělají jenom noční směny, ale ti to takto mají ve smlouvě.

Má na to vedoucí (žena) právo takto ty směny psát? Ve smlouvě nikde nemám napsáno, že budu pracovat pouze na noční směny. Štve mě, že za někoho dělám noční.

Je možné případně dát podnět na inspektorát práce?

S pozdravem,

Apolon

Pokud je dodržena doba odpočinku mezi směnami, není cesty jak se toho domoci. Podnět na inspektorát bezpečnosti práce jistě podat lze, ale je taky třeba počítat s tím, že u tohoto zaměstnavatele můžete sbalit pět švestek... Ne, že vás vyhodí, ale mohli by nasadit takový režim, že ještě rád odejdete sám.
Rozhodně bych šel cestou domluvy s vedoucí nebo jejím šéfem.

Tak to já to chci samozřejmě ještě zkusit nejdříve cestou domluvy.

Děje se to ale opakovaně. Když na to upozorním, tak se to na pár měsíců vyrovná a pak se to postupně vrátí do starých kolejí.

Právě mě to opakované doprošování a upozorňování už moc nebaví.