Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Policie a rychlost na dálnici

Zdravím, mám dotaz ohledně rychlosti na dálnici, na dálnici je povoleno 130km/h, ale když vidím že jedu 130km/h a předjiží mě několik aut po levém pruhu, každou minutu několik desítek.
Ano, býva to i na okreskách, kdy se má 90km/h, ale není to tak časté, jednou za čas tam jede někdo rychlejš..
ale jak je to na dálnici, Dálniční policie přece jezdí velmi často po dalnicích, ale pochybuji že chytají, by měli práci až nad hlavu. Chytají jen prasat, co jezdí 200km/h atd? nebo když někdo jede 150km/h tak po něm jdou?

no to je jednoduché pravidlo zastavit a následně potrestat tě mohou pokud překročíš nejvyšší povolenou rychlost ale vcelku se mi osvědčilo pravidlo nevyčnívej z davu:) tudíž jede skupinka aut rychlostí 150km/h také jedu tou rychlostí. Neznamená to že tě za to nemůžou chytit ale je to méně pravděpodobné, než když ostatní pojedou 130km/h a ty je budeš všechny předjíždět.

Nevím, ale proč by nemohli?

K nám jednou přijela policie a chtěli vidět naše auto, které několik dní stálo v baráku v garáži. Tak jsem je tam pustil, oni auto okoukli, poděkovali a jeli pryč. Někde se udála nehoda, řidič ujel, tak kontrolovali auta stejného typu a barvy.

Mohl jsem jako hrdina dělat ramínka - co bych tím získal? Aby nakonec přišli s povolením k domovní prohlídce? O nic nejde, nač si dělat problémy.

Když jedu po dálnici, snažím se jet tak, aby bylo volno přede mnou a volno za mnou. A abych zbytečně nebrzdil provoz v pravém pruhu. Když chci předjet, kouknu do zrcátek, jestli se za mnou nežene týpek co jezdí dvěstěvměstětřistazmísta a odhadnout, jestli stačím předjet a levý pruh mu uvolnit a když se kolem mne přežene, pomyslím si: "Když už se chceš zabít, udělej to co nejdál ode mne, mamlase a neber s sebou nikoho dalšího".
Dost často se mi stává, že dojedu kamion nebo třeba auto s obytným přívěsem, ale zrovna ho předjíždí týpek co se snaží i při předjíždění úzkostlivě dodržovat 130, tak se vrátím do pravého pruhu, ať si ho vybliká někdo jiný. Zkrátka je to mé auto a mé zdraví co by mělo tu cestu po dálnici přežít bez úhony.

Občas jedu po D11 do Prahy a pak zpátky. Silně mne na$írá tento úsek:
Tady přibývá další levý pruh
https://mapy.cz/zakladni?x=14.6636231&y=50.1155375&z=20&l=0&base=ophoto
a po minutě je pravý pruh přemalovaný na odbočovací
https://mapy.cz/zakladni?x=14.6891470&y=50.1217470&z=20&l=0&base=ophoto
a auta co dodržují předpisy, hlavně kamiony, co chtějí jet rovně se z pravého pruhu potřebují dostat do prostředního a auta co jedou v prostředním zase do levého aby se jim vyhnula a auta co fofruji v tom levém..., to je lahůdka na kterou se celý den "těším". určitě to nemohl vymyslet žádnej malej B. L. Bec. 3-[3-[:x: