Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknuto Czech casting

Dobrý den, říká vám něco Czech casting.
Jela jsem tam za účelem focení aktů pro anglického fotografa, ovšem vyklubal se z toho porno casting. Nenatočila jsem žádné porno, pouze rozhovor (o dost intimních věcech) a mazala jsem si nahé tělo olejem. Mělo se jednat o materiál určený pro zahraniční weby, ale jak si zjišťuji informace, některá videa jsou i na běžně dostupných stránkách v ČR. Nechci se vidět nikde na webu. To by mě asi zničilo, přítel o tom ví, rodina to pochopí, šlo mi o prachy, jak jinak, ale myslím v práci by to as neprošlo.
Máte s tím nějaké zkušenosti, jedná se o agenturu Netlook, s.r.o..
Mám uzavřenou smlouvu uměleckém výkonu, dá se od smlouvy nějak odstoupit ? Dnes jsem poslala emailem Odstoupení od licence z důvodu změny přesvědčení autora. Myslíte, že je to něco platné ?
Prosím udělala jsem chybu, za blbost se platí, pokouším se sehnat nějaké informace jak chybu alespoň minimálně napravit.
Děkuji za vaši odpověď
S pozdravem
Karolína

Informací a rad zde padlo dost, další diskuze je zbytečná, zamykám. (Kurt)

loading...

Mělo se jednat o materiál určený pro zahraniční weby, ale jak si zjišťuji informace, některá videa jsou i na běžně dostupných stránkách v ČR.

To je dost naivní představa,že to bude dostupné jen v cizině.A jaké jsou to ty stránky "na běžně dostupných stránkách v ČR"?V dnešní době internetu se každý dostane všude.A jak je to na internetu,už to nikdy nikdo nedohledá a nesmaže,i kdyby chtěl.
Od smlouvy samozřejmě odstoupit můžete,ale je to bez šance něco vymoci.Mají ty smlouvy proti podobným napadením určitě sestavené dobře.Maximálně odpoví,že to tedy ze svých stránek smažou,ale s ostatními stovkami webů oni už nic neudělají.Možná kdyby byl přístup na jejich stránky placený,tak že na tom vydělávají.
Prostě Vaše blbost a naivita,že se po nějakém rozhovoru svlečete před kamerami a mažete se tam olejem,když jste věděla,že o žádné solidní focení určitě nejde.
Zkuste se zeptat právníka,jestli je nějaká naděje,ale na tom internetu to někde zůstane navěky.

Šance, že se neobjevíte na internetu je zcela nulová (není žádný český nebo zahraniční internet, je prostě internet).
Šance domoci se jakékoliv spravedlnosti je ještě menší než nulová (ještě u nás v ČR, proto se to tady točí, že), smlouva je postavená jednostranně (podle zákona) a nikdo vás k ničemu nenutil.
Pokud se v tom budete vrtat, pouze to zvýší šance na vaši vydíratelnost, ať už kýmkoliv.
Jediná náprava je nelegální (a pár lidí by skončilo minimálně v nemocnici!), a pokud k ní nepřistoupíte odhodlaná věc dotáhnout do konce, opět s nulovým efektem pro Vás, možná ještě hůř.
Takže vám nezbude nic jiného než trpět, bohužel.

na smlouvě samotné nic špatného není, to svlékání už jde mimo smlouvu a proto píšu spravedlnost - nepřijde mi normální pozvat holku na focení pro katalog a pak jí "přinutit" se svléknout (většinou to ale dojde dál).
Kecy o tom, že to vlastně dělala dobrovolně neberu, byl jsem osobně u pár vymývacích akcí (jako divák, většinou si mě pozvali na konzultaci formy projevu) a dobře vím, že zlomit se dá každý (ostatně většina MLM agentů jsou nadšení vysokoškoláci)

Já mám pocit že to probíhá na dvě etapy:
1. část formou rozhovoru (se ženskou), kde se max. svlékne a maže olejíčkem - tato část je ošetřena nějakou smlouvou...blablabla veškerý natočený materiál se stává majetkem firmy ukazutointernetu.s.r.o. - tohle bude příklad tazatelky, nakonec nedopadla ještě nejhůř...
2. ...přijde tam fešný maník, který začne postupně nahlodávat o možné pomoci s agenturou a blablabla - tady ta část imho už nebude ošetřena žádnou smlouvou, jde čistě o dobrovolné rozhodnutí...

první i druhý způsob mi jde silně proti srsti, a nejde o to, jestli je to zákonné nebo ne

Jinak předpokládám, ze z právního hlediska budou mit smlouvy dobře ošetřené, ale přeci z toho musí být cesta ven? Vždycky se najde v zákoně nějaká ta klička. Máte s tím někdo zkušenost ? Budu ráda za každou radu. Rozbít někomu hubu určitě nepomůže, předpokládám ze tím si spíš uskodim. Spíš prosím o nějakou legální radu

To jsem poslala včera emailem a dnes na dodejku v originále jak na sídlo společnosti tak na adresu jednatele společnosti. Od kdy je toto platné? Ode dne prevzteti ? Nebo lze považovat termín doručení i při poslání emailem ? Zatím jsem nedostala žádnou odpověď, ale dle sedelni asistentky můj email byl postoupen vedení společnosti. Ovšem kontakt na pana Stiborka (jednatel) mi bylo odmítnuto předat na několika telefonních číslech. Prý jak nesmí poskytnout.

No jo, ale když nevím kolik je ta skoda ? Zmamena to tedy, Zze když jsem jim poslala odstup od licence ještě před zveřejněním "dila" ( dle sdělení agenta ) ale nemají hrazenou škodu, můžou teď to video zveřejnit a pak už se dal se mnou o navrácení autorského práva nemusí vůbec bavit ?

Jinak předpokládám, ze z právního hlediska budou mit smlouvy dobře ošetřené, ale přeci z toho musí být cesta ven? Vždycky se najde v zákoně nějaká ta klička. Máte s tím někdo zkušenost ? Budu ráda za každou radu. Rozbít někomu hubu určitě nepomůže, předpokládám ze tím si spíš uskodim. Spíš prosím o nějakou legální radu

Zkusila jsem slušně kontaktovat agenturu, zatim bezvýsledně. Co autorský zákon ? A odstup pro změnu přesvědčení ? Myslíte ze s tím mám šanci ? video by zatím být zveřejněno nemělo, je to cerstva záležitost kdy materiál byl pořízen 25.2.2016, predpolaladam ze to musí přijít ještě nějakou post produkcí než to zveřejní ..

Ne nechci z toho dělat nějakou aféru a soudit se atd. Pokouším se najít nějaké snadnější způsoby .. když z toho měla být mega kauza tak to radši zkousnu a naučím se s tím žít ze to kdykoliv může kdokoliv vytáhnout .. stejně na to nemám peníze, kdybych oplívala penězi, vůbec bych se do této situace nedostala .. jsem neskutecne gloupa, ale chybama se člověk uci.

Celé to má několik rovin...

1: Podepsala jste něco a nikdo nevíme co, bo to nevíte patrně ani vy sama... Dá se předpokládát, že firma, která má těchto videí a "dušiček" tisíce (lecos to vypovídá, ale nechme to stranou), počítá s právními důsledky a s možným (vzhledem k okolnostem i velice tvrdým) soudním sporem.

2: Byla-li by ve smlouvě možnost vše vzít zpět, bude to pravděpodobně, jak zde již bylo zmíněno, za úhradu všech nákladů, které mohou být (a pokud mají business postavený tak, jak mají i budou) astronomické. Nikdo jim totiž nedokáže, že to všechno nerežíroval nějaký "levoboček Stivena Spielberga" za astronomický honorář, jehož smlouvu nebude problém doložit...

3: I kdybyste do toho nakrásně šla a celý spor vyhrála (velmi, velmi nepraděpodobné), tak vše, dle smlouvy uhradíte, oni své video stáhnou (stornují) například ze svých volně dostupných webů, zkrátka od tamtud, kam ho sami, v souladu se smlouvou dali, ale to video už si bude dávno žít svým vlastním životem na různých torentech...

Závěrem snad jen, že bych v tom neviděl jen negativa... Věřím, že Vás už nikdo nenapálí na podpis nějakého papíru, který jste nečetla, i kdyby vám nabízel modré z nebe a právě takové lidi naše společnost přímo úzkostlivě potřebuje ;-)
Nadruhou stranu, přítel je "v ouklandu", rodina to pochopí a pokud nejste zrovna socioložka, tak práce je plná (_!_), když už by u Vás ve worku neměli smysl pro krásné (snad) dívčí (snad) tělo :-)

Však to bylo před pár dny v TV v nějakém pořadu.....i ty smlouvy tam ukazovali.....vše mají dokonale napsané.
Když se jedna "hérečka" snažila s nimi dohodnout, nabídli ji odkoupení materíálů s ní a zrušení smlouvy za 50000,-Kč. To zas není tak velká částka, oproti možné ostudě.
Podívali jste se na ty jejich stránky někdo?
Zajímalo mě to, tak jsem se extra na tuto podíval.....no z řekněme 1000 ženskejch (holky to opravdu až na vyjímky nejsou) je "atraktivních" tak možná 10 :-D Prolítnul jsem teda jen tu úvodní prezentaci: dokladová podobenka a foto postavy bez šatů.......no žádnou známou jsem tam nenašel.......ale od manželky v práci, tam jedna "hérečka" byla. To už jsem se dozvěděl od ženy dříve.......v celé firmě to video (kde zcela dobrovolně udělala vše co po ní chtěli) viděl asi každý, takže šla hned "marodit" a z firmy v zápětí sama odešla.......prostě děsná ostuda, kterou neunesla.
Takže rada jednoduchá: dohodnout se, odkoupit rychle všechny materiály a brát to jako životní zkušenost k nezaplacení.
PS:normální holka/ženská když po ní bude někdo chtít vyprávět intimnosti na kameru, pošle dotyčného "do prdele", natož když si řekne o orální sex a i o soulož na kameru..........jen děvka se takto zkurví veřejně a pak brečí.

Neřešil bych to,pokud tazatelka něco takového podepsala,tak je z jiného těsta než jiní lidé. Ono zase,jaká ostuda,stačí aby tazatelka změnila účes a barvu vlasů a nikdo ji nepozná,nebo si myslíte,že ranní cestující v tramvaji na ni ukazují prstem ? Ani nenamalovanou Borhyovou by nikdo nepoznal,tuctová boubelka.

Já moc nerozumím tomu termínu: ostuda. Provozování sexu je ostuda ? Nebo je to ostuda až když tě při tom někdo vidí ? Nebo od jakého momentu přesně je to ostuda ? Chápu, že v dnešní společnosti pořád zpitomělé rádoby katolickou morálkou je sex stále něco nechutnějšího než někoho upálit na hranici. Normální lidé (ti s mozkem v hlavě) to tak ale nevnímají.
Pokud bych si měl vybrat, jestli zaměstnat nějakou, která hrála v pornu nebo nějakou, která se tváří jako neposkvrněná ledová královna, tak do prdele pošlu jednoznačně tu druhou.
A k tvému případu s kolegyní z práce. Spíše než co jiného ji vyštípali její "kolegyně", které samozřejmě nemohou vystát, že by byla u mužského osazenstva dotyčná oblíbenější než zbytek kurníku.

Jestli opravdu nechápeš, v čem spočívá ta "ostuda", máš vážný problém se svou "sociální inteligencí".
Problém není v tom, že by snad někdo považoval sex za něco nenormálního a špatného.
Ta ostuda spočívá v tom, že taková "slečna" vyhulí ptáka a podrží prvnímu, kdo si o to řekne, dokonce na kameru, byť má třeba stálého partnera, na kterého hraje habaďuru o věrnosti atd. atd.
Takové chování je v naší společnosti obecně považováno za amorální a nepřijatelné. Kdyby se takovéto chování mělo stát "normálním", rozvrátilo by to celou strukturu naší společnosti, protože ta je od základu stavěna na partnerských vazbách.

Trochu naivně to bereš. Zapomínáš na to,že slečen a dam takového ražení,jako je tazatelka není málo. Navíc jsou partnerské páry,které takovou obživu berou jako výnosný kšeft. Takže si myslím,že je to založeno na dobrovolnosti jak si kdo vydělává. A ostuda ? Jsou to svéprávní lidé.

"Ta ostuda spočívá v tom, že taková "slečna" vyhulí ptáka a podrží prvnímu, kdo si o to řekne, dokonce na kameru, byť má třeba stálého partnera, na kterého hraje habaďuru o věrnosti atd. atd."

Ale nepovídej. A z čeho pak usuzuješ ? Takže herečka hrající ve filmu se zase líbá s prvním, kdo si o to řekne, protože se líbala s hercem ve filmu po 2 minutách ? Herce hrajícího nájemného vraha si můžeš najmout na vraždu i v reálu ? Ale jdi ty brepto.

"byť má třeba stálého partnera, na kterého hraje habaďuru o věrnosti atd. atd."
Není nad to si hlavně domyslet ty správné souvislosti viď ? Myslet správně politicky, tedy chtěl jsem napsat katolicky. A když někdo pomáhá slepci přejít silnici, tak je to určitě kapsář, který vybírá lidem kapsy. Proč ? Protože já si to myslím a já jsem to řekl, tak to tak je. Hajzl je to a normální to není, protože naše společnost je postavená na nedoknutelnosti osobního vlastnictví. (áno, paralela s tvým výžbleptem o partnerských vazbách je naprosto přesná)

Mimochodem, k vyvrácení tvé první teze stačí, aby ses dotyčné slečny z firmy kde pracuje tvá partnerky zeptal, zda ti ho vykouří. Mám dojem hraničící s jistotou, že by to tvé dogma vzalo velmi rychle za své ... Ale to by to pak určitě byla ještě větší amorální ku*va, viď ?

Na závěr mě vždycky zajímalo, jaký je rozdíl v myšlení/chování lidí, kteří se na porno dívají a těmi, kteří ho vyrábějí. Aneb něco tak špinavého jako prasata bych nikdy nechoval, ale jitrničku tu si dám... ;)

"Problém není v tom, že by snad někdo považoval sex za něco nenormálního a špatného.
Ta ostuda spočívá v tom, že taková "slečna" vyhulí ptáka a podrží prvnímu, kdo si o to řekne"

A ještě si neodpustím. Takže hlavní problém máš ty s tím, že s ní dotyčný nejdřív nechodil pár měsíců za ručičku k rybníčku krmit kachny než bys jim ty dovolil mít sex, byť sex samozřejmě špatný není, viď ? Předtím by samozřejmě musela poslat do p*dele minimálně 10 jiných chlapů, protože nesmí dát tomu prvnímu. To je amorální. ;) Já vyloženě zbožnuji lidi s tvým smýšlením. Ty by ses krásně uplatnil v inkvizici v období 500 let naší historie, kdy šla morálka církvi hezky od ruky. Stačilo by ti výrok o partnerských hodnotách nahradit výrokem, že země je placka. Zbytek argumentace bys ani měnit nemusel. :)

Domýšlíš si věci, které jsem nenapsal, podsouváš mi něco, co si nemyslím.......motáš "páte přes deváté"......
Díky své nulové "sociální inteligenci" nejsi bhužel schopný rozlišovat podstané, natož ty menší, rozdíly mezi......nazvěme to řeba profesním......a soukromým životem.
Důvěrný partnerský vztah samozřejmě předpokládá vzájemné sdílení i toho profesního života. Potom je vše v pořádku, ať se kterýkoliv z patrnerů živí čímkoliv.
Není-li konkrétní jedinec (muž či žena) momentálně s nikým v partnerském vztahu, má samozřejmě větší "svobodu" třeba právě i v "sexuálních" kontaktech.....ovšem stále tu bude ten aspekt, že má třeba rodiče, sourozence, s kterými má opět určitou formu důvěrného vztahu, byť né toho "partneského", který může být zásadně narušen takovýmto "nekonvenčním" chováním, když ho nesdílí, ale tají, a provalí se to.

Fakt toho pleteš hrozně moc dohromady, rozepsal bych to, ale nestojí mi to za to, snad jen motat dohromady církev a morálnost je i na mě moc. Samozřejmě ať si každý dělá co chce, ale taky ať za to pak přijme odpovědnost (s čímž má pak velká většina lidí problém)

Citace z wikipedie:
"Tradiční morálky se opíraly o náboženskou autoritu a obvykle obsahovaly i příkazy týkající se vztahu člověka k Bohu nebo božstvům."
"Podstatnou složkou každé morálky je zásada „nikomu neškodit“

Zajímalo by mě strašně moc, jak tobě nebo někomu dalšímu ze zdejších moralistů, člověk, který má dobrovolně sex s jiným člověkem (ať už se u toho natáčí na kameru nebo ne), škodí, když se tedy podle tebe chová amorálně. Jediné co jste zvládli, je vymyslet si, že tím někoho automaticky podvádí, atd. (moc by mě zajímali ty věci obsažené v atd.). Celkem slabota.

Oproti tomu vy jimi otevřeně pohrdáte = škodíte jim. Vůbec netuším, proč vám vadí holka, která "vykouří prvnímu, kdo si o to řekne" jak uvedl kolega nad tebou. Jediné co mě napadá je vlastní pocit frustrace z toho, že jste s manželkou uzavřeli dohodu, že konce života budete píchat jen s ní a tak nějak vás vnitřně se*e, že ostatní lidi to nedělají stejně (blbě) jako vy...

...skoro tě až lituji, že musíš používat citaci z Wiki na morálku, před Bohem zde jistě žádná nebyla, že:-)
Jinak já tady nikoho nemoralizuji, dokonce tou slečnou ani nepohrdám, takže mne z toho vynech, jenom říkám, že máš bordel v hodnotách.

Pritom resení existuje naprosto lehke. Bohate staci se nevyslikat na pohovorech a nesukat kazdeho na potkani a uz vubec ne pred kamerou. Kdyz nechci, aby me nekdo videl nahou potirat se olejem, nedelam to. Tohle vubec neni jako kdyz se napali chudak dedecek na predvadecce hrncu, kteremu uz neslouzi hlava. Tu si jen nejaka cubicka myslela, ze se muze chovat jako stetka aniz by ji nekdo videl. Pozdeji, kdyz zjisti, ze internet tak nejak nema hranice, tak najednou otoci a stava se "obeti". Jo holka, za sve ciny a chovani si musime kazdy nest odpovednost, vime? Pokud se rozhodneme byt vrahem,zlodejem ci pornohereckou, musime pocitat s tim, ze presne tento status si poneseme.

Muzes zkusit podniknout pravni kroky, ale jak se jednou vido dostane na internet, uz se to tezko stahuje. Litovat te nebudu ani minutu, ale ber to tak, ze aspon priste budes vedet, ze kdyz si chces vydelat telem, musis na to chytreji, idealne bez kamery. Zkusenosti jsou k nezaplaceni :) Co soukromej privat?

PS. Pokud opravdu k nicemu vetsimu nedoslo, dost mozna jim to nebude ani stat za zverejneni. Nejake mazani olejem v dnesnim svete porna nikoho nezajima. Preci jen od tech "pohovoru" se ocekava neco jineho, ale to si muze kazdy vygooglit za 2s.

:beer:
...ale já bych to klidně přirovnal k dědečkovi, co ho na předváděčce přinutí koupit hrnce...ono to na těch videích je nakonec dost sestříhané, ale rozhodně to není tak, že řekne frajer holce vykuřbrk a jde se na to, funguje tam postupné (ale velmi dobře naplánované) směrování ke konečnému chování, mají ohromnou výhodu oproti oslovování na ulici - přijdou tam už holky s předpokladem takového chování (ostatně jde na pohovor modelky, tak se asi tak nějak předpokládá, že se svlékne, navíc první svlékání probíhá s personalistkou:-D a fotografem - nic zvláštního - nechápu, ale je to tak...), takže vlastně tímto krokem odfiltrují ty, co by to, ať už z jakéhokoliv důvodu, neudělaly. Je to v podstatě vmanipulování do nějaké situace, a jde to udělat s velkou částí lidí (prakticky s každým, když ho dokážeš správně odhadnout)

Ale jdi ty naivni snilku :-) Cele je to dopredu domluvene a ty holky moc dobre vi, o co jde. Oslovovani na ulici neexistuje, vsecko predem domluvene,smluvne podepsane a ty holky "z ulice" jsou pornoherecky. Mnohe z nich najdes i v jinych videich. A v tomto nebude rozdil.

Zamysli se nad jednou veci. Proc by tak moc riskovali tolik pruseru, prakticky vezeni, kdyz po svete beha statisice zenskych, ktere se timto chteji zivit? Postupne vmanipulovani holky a regulerni podvod, zatimco vedle cekaji zastupy zenskych chtivyvh po profesionalni kariere pornoherecky, vazne? :) A klidne si tyto "podvody na lidech" toci, zverejnuji a vsecko jim to prochazi...protoze to maji dobre pravne vyresene a vsechny ty zensky, co to tam delaji, si neprecetly smlouvu? Ale no tak :) Samzorejme, ze kazda z nich tam sla na regulerni casting. Je to cely jen divadlo. Oslovovani na ulicich jeste vetsi :)

Jenze jak rikam, holcicka si myslela, ze ji nikdo neuvidi. Kdyz zjistila, ze to takhle nefunguje, dostala strach. V tom je cely problem.