Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Bakalářská práce

Dobrý den,
prosím o radu.
Pracuji na bakalářské práci na fakultě stavební a navrhuji vytápění. K tomu si musím vyhledat jistý objekt (vilu, rodinný dům, aj.), kde to vytápění budu moct navrhnout. Našel jsem si jednu vilu, na které jsem již začal pracovat, ale vedoucí bakalářské práci mi podotkla, že bych měl možná mít souhlas od té projekční kanceláře, která tu vilu navrhovala, kvůli autorským právům. Odpověď té projekční kanceláře byla zamítavá.
Můj dotaz je, jestli převzetí projektu vily lze považovat za užití autorského díla pro osobní potřebu (samozřejmě s uvedením zdrojů), kde nedosáhnu žádného hospodářského ani obchodního výsledku, tudíž neporušuji žádná autorská práva. Jde jen o studijní záležitost.
Bakalářská práce bude po obhajobě elektronicky zveřejněna.
Předem děkuji za odpovědi.

pokial bola odpoveď projekčnej kancelárie zamietavá,je to snáď jasné,bez ich zvolenia sa nedajú verejne použiť ich autorsky chránené záležitosti,verejne prezentovaná a vystavovaná práca sa nedá považovať za použitie pre osobnú potrebu-práca bude neskôr verejne vystavená,takže tam je nutný súhlas na takéto použitie od vlastníkov autorských práv/autora samotného.....verejne prezentovať za účelom výuky sa dá bez nutnosti mať na to zvolenie vlastníkov autorských práv jedine stav v pôvodnom prevedení bez neautorizovaných zmien......

pokud vím, tak neexistuje žádná povinnost, abys musel svojí bakalářskou práci veřejně publikovat/vystavit. Školy to sice studentům prezentují jako povinnost, ale žádná taková prostě není.
V úvodu své bakalářské práce prostě napiš, že nedáváš souhlas s veřejným publikováním své bakalářské práce, čímž nebude moci být vystavena na webu školy, čímž se opět dostáváš k tomu, že bys mohl ten projekt cizí firmy ve své bakalářce použít....

Hmm. Koukám na to. Zajímavé. Vím, že v ročníku jsme měli minimálně 10 lidí, kteří dělali diplomku jako ohodnocenou práci pro firmu, kde dělali a souhlas se zveřejněním s ní nedali. Uvedli to klasicky v úvodu diplomky, kde se souhlas obvykle uděluje...

Každopádně máš pravdu, že v tom paragrafu je to napsáno poměrně jasně, tak netuším, jak to udělali. Buď na to škola kašlala, nebo dostali nějakou výjimku (o žádnou ale nežádali).