Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Bakalářská práce

Dobrý den,
prosím o radu.
Pracuji na bakalářské práci na fakultě stavební a navrhuji vytápění. K tomu si musím vyhledat jistý objekt (vilu, rodinný dům, aj.), kde to vytápění budu moct navrhnout. Našel jsem si jednu vilu, na které jsem již začal pracovat, ale vedoucí bakalářské práci mi podotkla, že bych měl možná mít souhlas od té projekční kanceláře, která tu vilu navrhovala, kvůli autorským právům. Odpověď té projekční kanceláře byla zamítavá.
Můj dotaz je, jestli převzetí projektu vily lze považovat za užití autorského díla pro osobní potřebu (samozřejmě s uvedením zdrojů), kde nedosáhnu žádného hospodářského ani obchodního výsledku, tudíž neporušuji žádná autorská práva. Jde jen o studijní záležitost.
Bakalářská práce bude po obhajobě elektronicky zveřejněna.
Předem děkuji za odpovědi.

Jsou zobrazeny jen nové odpovědi. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
pokud vím, tak neexistuje žádná povinnost, abys musel svojí bakalářskou práci veřejně publikovat/vys…
Araneus84 29.02.2016 21:59
Araneus84
Neexistuje? A co třeba §47 zákona o vysokých školách?
Wikan 29.02.2016 22:02
Wikan
Hmm. Koukám na to. Zajímavé. Vím, že v ročníku jsme měli minimálně 10 lidí, kteří dělali diplomku ja… poslední
Araneus84 01.03.2016 00:07
Araneus84

pokud vím, tak neexistuje žádná povinnost, abys musel svojí bakalářskou práci veřejně publikovat/vystavit. Školy to sice studentům prezentují jako povinnost, ale žádná taková prostě není.
V úvodu své bakalářské práce prostě napiš, že nedáváš souhlas s veřejným publikováním své bakalářské práce, čímž nebude moci být vystavena na webu školy, čímž se opět dostáváš k tomu, že bys mohl ten projekt cizí firmy ve své bakalářce použít....

Hmm. Koukám na to. Zajímavé. Vím, že v ročníku jsme měli minimálně 10 lidí, kteří dělali diplomku jako ohodnocenou práci pro firmu, kde dělali a souhlas se zveřejněním s ní nedali. Uvedli to klasicky v úvodu diplomky, kde se souhlas obvykle uděluje...

Každopádně máš pravdu, že v tom paragrafu je to napsáno poměrně jasně, tak netuším, jak to udělali. Buď na to škola kašlala, nebo dostali nějakou výjimku (o žádnou ale nežádali).

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru