Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Sdílení osobních údajů

Zdravím, dnes mě šéf v práci přinesl lejstro, které se týkalo potvrzení o sdílení osobních údajů se zaměstnavatelem, nebo něco na ten způsob. Nepřečetl jsem si to a podepsal (vím, že to dělají jen blbci, ale prostě jsem to v tu chvíli nějako neřešil a podepsal to, možná proto, že způsob, jakým mě papír předložil naznačoval, že se jedná jen o jakousi banální záležitost). Nějako jsem to neřešil, ale když jsem šel z práce, dozvěděl jsem se, že to nikdo jiný nepodepsal, že prý se to nikomu nelíbilo. Jen bych chtěl vědět, zda-li je to normální... prý je to kvůli posílání výplat na účet atd., ale ty mě na účet posílají už 5 let a nikdy kvůli tomu nepotřebovali podepsat nějakou kr.....nu. Mohla by to být nějaká sviňárna? Nemáte někdo podobnou zkušenost?

Tohle si myslím žádný normální podnik nedovolí,něco přeprodávat.Jestli to je jen kvůli té výplatě,potřebují souhlas asi k tomu,že spolu s číslem účtu tam doplňují jméno zaměstnance.Jinak každý souhlas se sdílením kdekoliv lze kdykoliv písemně vypovědět a oni to musí respektovat.To by mělo být v té smlouvě taky uvedeno,že lze souhlas odvolat.Pokud to nehodlají dodržovat,je zde i možnost je upozornit na předání všeho na ÚOOÚ.A vlítne jim tam kontrola a budou mít co vysvětlovat,jestli jsou v právu nebo ne,nehledě na pokuty v řádu až milionů korun.

Zaměstnavatel nepotřebuje souhlas zaměstnanců ke zpracování osobních údajů,
protože osobní údaje může používat pouze k tomu, co mu ukládá zákon. Souhlas
není potřebný ani pro účel zasílání mzdy na účet zaměstnance.

Pokud zaměstnavatel požaduje souhlas k dalšímu nakládání s osobními údaji,
je povinen informovat o účelu, o době, na niž se souhlas uděluje, a o možnosti
kdykoliv tento souhlas odvolat.

Zkontrolujte si, co přesně jste zaměstnavateli podepsal (nechte si udělat kopii),
a potom udělený souhlas písemně odvolejte.

Převzetí odvolání souhlasu si nechte potvrdit na kopii tohoto odvolání.