Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Hospodaří někdo na našem pozemku?

Dobrý den, před 5 lety jsme s bratrem zdědili několik pozemků a do této doby jsme to příliš neřešili. Nedávno jsem se kouknul na veřejný registr půdy lips a u našich pozemků v políčku DPB jsme našli nějaké cizí jméno. Co to znamená? Žádnou smlouvu jsme nepodepisovali a otec také ne...

Nedávno se psalo, že podvodníci přišli na fígl, jak se zmocnit cizích nemovitostí a že právoplatný majitel nemá moc šancí získat svou nemovitost zpátky. Tak se pro jistotu podívej do katastrofálních map, kdo je tam napsaný jako majitel. A nejlépe hned teď.
A ještě mne napadá, že za totáče se moc nehrálo na to, kdo pozemek vlastní, spíš tam bylo právo osobního užívání. Třeba je to ještě z té doby.

To je klidně možný, ale každopádně až je budu kontaktovat, tak jsem snad v právu a nemůžou mě něčím překvapit. Smlouva každopádně žádná není, to vím jistě.

V katastrofálních mapách už jsi hledal? V těch mapách je možné přepnout na letecký pohled, uvidíš, jak ten tvůj pozemek vypadá - jestli jsou tam stromy, nějaká chata nebo kůlna a podobně. Asi jsi se na ten pozemek nebyl podívat osobně. Chtěl jsem ti poslat pár obrázků. ale nějak se mi sem nechtějí přiložit a nejsi registrovaný, tak ti ani nemohu poslat SZ.

Petře, rozdelíme dotaz na dvě části, majitel a kdo hospodaří.
Majitele zjistíte u poče, dle zápisu v katastru nemovitosti.
Kdo hospodaří jsem osobně zjištoval tak, že jsme si vypsal sousední pozemky, našel jejich majitele a šel se jich zeptat, kdo hospodaří na jejich poli.
Pak jsem dostal info, že státní zemědělská správa má archív, kde jsou tyto informace, kontaktoval jsem tuto organizaci a odpověděli mi, že na předmětném poli hospodaří pan......
S ním jsem se pak dohodl..

Tieto postkomunistické nelegálne vzťahy sú aj u nás, komplet role užívané nejakou s.r.o., alebo zavodnené role s umelými hrádzami vybudované v zápale budovania päťročníc z rokov šesťdesiatych na rolách pôvodných majiteľov a zákonných vlastníkov, zaliate chovnými rybníkmi a vodnými nádržami o stovkách hektárov vodnej plochy.

Mňa by velice zaujímalo, kto vlastne z takejto plochy užívanej tretími subjektami, ktoré nie sú riadne zapísaní v LV ani ako užívatelia, ani pod vecným bremenom, platí štátu dane z plochy roľníckej pôdy. Dokonca súkromné role zabrali súkromné fyzické osoby, chatári, záhradkári bez riadnych zmlúv s pôvodnými majiteľmi na ktorých si stavajú už nie iba chaty, r.d., ale poschodové vily a haciendy o rozlohe 400m2 s krištáľovými lustrami, čiže dáčí po vzore magúčevo CCCP.