Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Insolvenční řízení u nemovitosti

Dobrý den, potřeboval bych poradit ohledně toho jak je to pokuď chcete koupit nemovitost která je v insolvenčním řízením.. Ještě nikdy předtím jsem se stím nesetkal a zajímalo by mě na co si mám dát pozor a jak správně postupovat aby na mě nebyly připsány po koupě domu cizí exekuce atd.: Děkuji

Takže ten dům který je v insolvenci vůbec nebudu probírat s majitelem domu nebo s makléřem ? ale jen s insolvenčním správcem ? A ví majitel vůbec že se ta jeho nemovitost prodává ? to jako když si tu nemovitost koupím tak ho prakticky jako "vyhodím" toho majitele z té nemovitosti ? to by my pak mohl dělat naschvály a mstít se mi.. Potřeboval bych vědět krok za krokem jak postupovat bezpečně a jak si tu nemovitost koupit bezpečně z té insolvenci a aby se na mě nepřepsaly jeho dluhy nebo exekuce atd..

Musíš se hlavně orientovat v pojmech.Samozřejmě že to majitel nemovitosti ví,že je barák v insolvenci. Vždy musíš počkat na rozhodnutí soudu,jak nařídí insolvenčnímu správci s nemovitostí naložit. Takovou nemovitost by kupoval jen blázen. Nejde obejít třeba katastrální úřad,tam ti nikdo majitele nezmění než vše skončí.Něco koupíš a za rok,dva o to taky bez náhrady třeba příjdeš.

pravdepodobne ano,mali by mať na to poverenie,ktoré by mali mať možnosť predložiť na požiadanie potencionálneho kupcu.......pôvodný majitel už nemá právo disponovať zabavenou nehnutelnosťou,s ním už do styku spravidla neprídeš vôbec,zabavením nehnutelnosti a jej predajom sa získavajú peniaze na uspokojenie veritelov,takže nehnutelnosťou už disponuje ten,koho súd poverí predajom,prevedením exekúcie,správou konkurznej podstaty a ten to predá pomocou ohlásenej dražby alebo iným spôsobom,napr. cez poverenú realitku.........nedá sa vylúčiť aj pokusy v podstate o podvod,keď sa exekuovaný majitel skúsi predať čo ešte na predaj má a predáva nehnutelnosť aj napriek tomu,že nehnutelnosť už má ťarchu vo forme exekúcie alebo bola nejakým rozsudkom zabavená....to všetko sa dá overiť napr. notárom,ktorý bude kúpu sprostredkovávať......s čím sa môžeš stretnúť pri kúpe takejto nehnutelnosti môže byť v určitých prípadoch to,že nehnutelnosť bude mať nízku úradnú cenu,ale Ty doplatíš nejaké podlžnosti s ňou spojené,napr. dlh na elektrine,plyne etc....

Dobře zkusím tohle vše projednat zítra s makléřem a s tím insolvenčním správcem, ale ten insolvenční správce by my neměl lhát ne ? kdyby tam byly nějaké skryté vady, dluhy atd.: Je to velmi pěkný dům tak proto o něj tak stojím, ale jestli to koupím a hnedka na mě přejdou jeho dluhy a exekuce tak na to se vykašlu a zkusím najít něco jiného... a ještě jsem se díval na katastru že tam je zástavní právo smluvní to je co ještě prosím ? na výpisu katastru je tady tohle:

Omezení vlastnického práva:
Exekuční příkaz k prodeji nemovitosti
Nařízení exekuce - Toman Jaromír
Nařízení předběžného opatření
Zahájení exekuce - Toman Jaromír
Zástavní právo exekutorské podle § 69a exekučního řádu
Zástavní právo smluvní

Co si o tom myslíte ? jít o toho nebo ne ?.. Moc vám děkuji..

zástavné právo zmluvné znamená práve to,že exekútor už to rieši a hladá nejaký spôsob,ako nehnutelnosť predať a uplatniť svoje exekučné práva,takže má právo to zmluvne predať a jednať o tom s potencionálnymi kupcami,takže ako už tu spomenuli ostatní,dohodnúť sa so správcom insolventného /exekučného konania,predložiť mu a prekonzultovať záujem o kúpu a najať si svojho advokáta/právnika/notára,ktorý preverí všetky ťarchy,ktoré sú s nehnutelnosťou spojené,pomôže vypracovať a uplatniť kúpno-predajnú zmluvu,laická verejnosť nemá obvykle prístup k neverejnej časti zápisov v katastri/zozname dlžníkov,advokáti,notári ano,takže tí zistia všetky ťarchy a potom sa uvidí,či do toho ísť, alebo nie,môžu,ale nemusia tam byť nejaké nedoplatky v elektrárňach,plynárňach,vodné/stočné,daňové nedoplatky etc,tie možno bude nutné uhradiť spolu s cenou za nehnutelnosť,tam môže a nemusí byť aj takýto háčik,Vy to vo verejne dostupnom registri na katastri všetko nezistíte,takisto ako sa nedostanete k presným informáciám ohladne rozsudku,ktorý určil exekútora a poveril ho vykonať exekúciu,aké tam boli podmienky,to vykoná Vami poverený notár,ktorého tak ako nostatní doporučujem si najať a on prekonzultuje a zistí všetky konkrétne záležitosti........ovykle sú všetky podlžnosti dávané na ťarchu exekuovaného,ale bohužial stáva sa aj to,že mejetok sa zabaví napr. preto,že dotyčný prestane byť schopný platiť hypotéku a ostatné platby spojené s fungovaním domu ale ťarcha vo forme spotrebovanej elektriny už si zaúčtuje dodavatel vody/plynu/elektriny v samostatných konaniach a budú ako podlžnosť premietnuté na uhradenie kupcovi nehnutelnosti,s tým treba počítať tiež,že aj takáto situácia môže nastať,ona takáto ťarcjha môže byť v porovnaní s cenou celej nehnutelnosti smiešne maličká,elektrinu/plyn/vodu obvykle vypnú pokial sa nezaplatia tri splátky po sebe,takže takýto dlh obvykle býva len niekolko stoviek,do nejakých ťažkých tisícov to elektrárne/vodárne/plynárne nenechajú dôjsť a nie vždy to ide na triko kupujúcemu,ale môže sa to stať,ale aj tak,pokial tam nieje iný zádrhel,obvykle sa vyplatí kúpiť si pekný domček za zaujímavú cenu..........ešte doplním,takéto "problémy" s doplatkom nejakých služieb bývajú skôr pri kúpe bytov po neplatičoch ,ale môžu nastať aj pri kúpe iných nehnutelností,pokial sú predmetom exekúcie....

Je zde mnoho nepřesnosti.například zástavní právo smluvní nemá s exekutorem nic společného.toto právo se sjednává jako podmínka k zřízení hypotéky pro banku.toto je v zapise v katastru jako první a tímto se už nemovitost nedá prepisovat.doporučuji tazateli se tady těmi radami neřídit