Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Obmedzovanie v škole

Zdravím,
už dlhú dobu ma serie keď si potrebujem cez prestávku v škole odbehnúť do obchodu oproti cez cestu kúpiť si pero alebo vodu...(nie nefajčím takže nemusím behať na cigu) alebo proste niečo to je jedno čo... a upratovačky ktoré sú od rána na vrátnici ma nechcu pustiť len cez pol hodinovu prestávku ktorá je po piatej hodine od 11:50 do 12:20. To znamená že musím v škole trčať od rána a nedostanem sa von ani keby tam horelo lebo ma oni nepustia... Tak by som chcel vedieť či ma tam takto môžu držať... študujem druhý ročník strednej odbornej školy. :)

Každá škola má svůj školní řád, který jsou povinni dodržovat všichni žáci.
Jednou z povinností žáků je i uposlechnutí pokynů všech zaměstnanců školy.

Uklízečky si nevymýšlejí, koho kdy pustí
ze školy ven, ale dodržují nařízení vedení školy.

Podle mých zkušeností desetiminutová přestávka většinou
na nákup v "obchodě naproti" nestačí, žáci nebývají včas
zpátky tak, aby stihli začátek následující hodiny.

Chtějí-li žáci školu opouštět i mimo "obědovou" přestávku,
měli by situaci řešit se školskou radou a s vedením školy.

[Píšu o ČR, situaci na Slovensku neznám.]

práveže ono to tak trochu je že niekoho pustia a niekoho zasa nie...

Tak u nás na střední odborné škole to bylo úplně stejné. Učni/studenti, kterým nebylo 18 nesměli bez povolení učitele možnost opustit školu. Komu bylo 18,tak tam už se to neřešilo.Beru čas do oběda, standartně 5 vyučovacích hodin. Jsem jenom já tak staromodní, že když jsem navštěvoval zmíněnou školu, tak jsem to prostě bral, že to tak je a tečka? Ani mě nanapadlo stěžovat si, že někdo omezuje moje práva a jiné kujoviny. Nehledě na to, že když si člověk vyjímečně potřeboval odskočit, tak se to vždycky dalo. Nesmělo to být ,ale každý den. A to je 9 let co jsem tu školu ukončil, takže to není žádná historie.