Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Obmedzovanie v škole

Zdravím,
už dlhú dobu ma serie keď si potrebujem cez prestávku v škole odbehnúť do obchodu oproti cez cestu kúpiť si pero alebo vodu...(nie nefajčím takže nemusím behať na cigu) alebo proste niečo to je jedno čo... a upratovačky ktoré sú od rána na vrátnici ma nechcu pustiť len cez pol hodinovu prestávku ktorá je po piatej hodine od 11:50 do 12:20. To znamená že musím v škole trčať od rána a nedostanem sa von ani keby tam horelo lebo ma oni nepustia... Tak by som chcel vedieť či ma tam takto môžu držať... študujem druhý ročník strednej odbornej školy. :)

a upratovačky ktoré sú od rána na vrátnici ma nechcu pustiť len cez pol hodinovu prestávku ktorá je po piatej hodine od 11:50 do 12:20.

A kdyby tam stála moje bývalá třídní učitelka Vráblová, seřezala by tě duralovým ukazovátkem, které velmi ráda používala.Nikdo jsme si nestěžovali, že si nemůžeme nikam odběhnout.

PS: škola za tebe nese odpovědnost.Pokud nejsi schopný si koupit pomůcky do školy a stravu před příchodem do školy, máš smůlu

Na střední škole platí trošku jiná pravidla, než na základce.

Vzhledem k tomu, že student střední školy ručí za veškerou škodu, kterou škole způsobí, bylo by nelogické, aby neručil ani za škodu, kterou způsobí sám sobě mimo výuku a mimo školu.

Střední škola není kriminál, odkud se nesmí dostat živá duše, ale dobrovolné vzdělávací zařízení, kde nikdo (a rozhodně teda ne uklízečka) nemá koho co držet.

Škola za studenty ručí pouze v souvislostech s výukou (i mimo školu) či ve škole mimo výuku. Nákup oběda není ani jedno.

Doporučuji nastudovat školní řád, jestli tam není nějaká zvláštní úprava. Pokud ne, nevidím důvod, aby Tě ve škole někdo držel.

Má osmnáct?

Když to pustí ze školy a on vletí pod auto, jak myslíš, že to dopadne? Že rodiče sklapnou krovky a ani je nenapadne pátrat po tom, jak to, že jejich synáček lítal po ulicích? Myslíš, že ve škole nebudou padat hlavy a minimálně podmínky?

Aha, ono se to v jeho případě nemůže stát… tak to jó.

:-)

Škola za studenty ručí pouze v souvislostech s výukou (i mimo školu) či ve škole mimo výuku. Nákup oběda není ani jedno.

Četl jsi vůbec, co jsem psal?
Komu chceš dát podmínku za to, že mladistvý na ulici spadne pod auto? Té aktivní uklízečce? Ta fakt ta ty lidi odpovědnost nemá. Od 15 let jsou lidi trestně zodpovědní a ty myslíš, že ze školy nesmí odejít... dokud si je nevyzvednou rodiče, nebo co?

Příslušná škola odpovídá žákům středních škol (...) za škodu, která jim vznikla porušením právních povinností nebo úrazem při teoretickém a praktickém vyučování ve škole nebo v přímé souvislosti s ním

http://www.msmt.cz/vzdelavani/predskolni-vzdelavan i/informace-msmt-skolam-ve-veci-odpovednosti-pravn icke-osoby-vykonavajici-cinnost-skoly-nebo-skolske ho-zarizeni-za-skodu-zpusobenou-detem-zakum-ci-stu dentum-vcetne-zpusobu-pojisteni-teto-odpovednosti

Trochu naivní představa o odpovědnosti. Tak jednoduché to není a nechtěj aby se něco stalo. Pokud by to bylo v době vyučování,tak je velký rozdíl,než kdyby to bylo v obvyklém obědovém čase. Studuješ právo,nebo jen fejsbůk ?

Co jiného než 11:50-12:20 si představuješ pod pojmem "obvyklý obědový čas"?

Právo nestuduju, přiložil jsem odkaz na stránky ministerstva školství, což považuji za věrohodný zdroj.

Buď nahoď zákon, kterým to co tvrdím vyvrátíš, nebo tu neplkej nesmysly o facebooku. (Můžeš třeba vymýšlet ten aspoň jeden smysluplnej důvod, proč přejít na Windows 10. Už asi týden něco vymýšlíš a zatím asi nic.)

(Mimochodem, dobu, kdy jsem byl na SŠ si ještě celkem dobře pamatuju a všem bylo totálně volný, kdy školu opustím, obzvláště pak v době oběda, protože světe div se, i mladiství studenti občas rádi poobědvají jiný oběd, než housku se šunkou, co si připravili doma. Jediné, co mi hrozilo bylo, že když se nevrátím na hodinu, budu to mít neomluvené.)

Asi to je taky skola od skoly - u nas na gymplu (10 let zpatky) bylo potreba pri odchodu drive nez po 5. vyucovaci hodine mit propustku od tridniho ucitele nebo jeho zastupce. Az po te 5. hodine uz to taky nikdo neresil, vratna uplne nemela cas si u kazdeho odchazejiciho overovat, jestli uz nam ten den vyuka skoncila nebo ne :-D

světe div se, i mladiství studenti občas rádi poobědvají jiný oběd, než housku se šunkou, co si připravili doma.

Nevim, jak u tebe, ale na me stredni skole (svete div se!) fungovala skolni jidelna.

Asi prestižní škola, jestli jste měli vlastní jídelnu přímo ve škole. :-D My museli chodit asi půl kiláku do jídelny ještě s další školou (nebo dvěma?). Kdo chtěl, šel obědvat jinam (do OC -mekáč, KFC, nebo na čínu, kebab, pizzu...), nikdo neřešil, kdy kdo opouští školu (jen učitel zapsal do třídnice ty, kdo nedorazili na hodinu). Když jsme měli pauzu dvě hodiny, ti, kdo bydleli blízko jezdili dokonce i dom. :-D

Je možné, že si škola kontroluje, kdo do/ze školy jde, ale nikde jsem nenašel oporu v zákoně pro to, aby ve škole /SŠ/ měl někdo právo studenta držet, či nějak trestat, pokud si v pauze na oběd chce dojít do obchodu pro pití.

cez pol hodinovu prestávku ktorá je po piatej hodine od 11:50 do 12:20

Domníval jsem se, že ta pauza je obědová, vzhledem k délce a denní době. (Kdy jindy mi pauzu na oběd měli?) To ví asi jen tazatel, kterého asi odpověď nezajímá, protože se tu od otázky neukázal a asi si už vodu točí z kohoutku a propisku si bere náhradní. :-)

Jinak nevidím důvod k tomu, aby ho tam někdo držel i během obyčejné přestávky. (Pokud to mají na Slovensku stejně, jako v ČR.)

Každá škola má svůj školní řád, který jsou povinni dodržovat všichni žáci.
Jednou z povinností žáků je i uposlechnutí pokynů všech zaměstnanců školy.

Uklízečky si nevymýšlejí, koho kdy pustí
ze školy ven, ale dodržují nařízení vedení školy.

Podle mých zkušeností desetiminutová přestávka většinou
na nákup v "obchodě naproti" nestačí, žáci nebývají včas
zpátky tak, aby stihli začátek následující hodiny.

Chtějí-li žáci školu opouštět i mimo "obědovou" přestávku,
měli by situaci řešit se školskou radou a s vedením školy.

[Píšu o ČR, situaci na Slovensku neznám.]

práveže ono to tak trochu je že niekoho pustia a niekoho zasa nie...

Tak u nás na střední odborné škole to bylo úplně stejné. Učni/studenti, kterým nebylo 18 nesměli bez povolení učitele možnost opustit školu. Komu bylo 18,tak tam už se to neřešilo.Beru čas do oběda, standartně 5 vyučovacích hodin. Jsem jenom já tak staromodní, že když jsem navštěvoval zmíněnou školu, tak jsem to prostě bral, že to tak je a tečka? Ani mě nanapadlo stěžovat si, že někdo omezuje moje práva a jiné kujoviny. Nehledě na to, že když si člověk vyjímečně potřeboval odskočit, tak se to vždycky dalo. Nesmělo to být ,ale každý den. A to je 9 let co jsem tu školu ukončil, takže to není žádná historie.