Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Stanovy družstva

Dobrý den,
mám dotaz, je nějaká páka (věta v zákoně apod.), jak urychleně předsedu družstva donutit k předání/nahlédnutí stanov? Předseda opakovaně nechce členovi družstva stanovy poskytnout a vymýšlí si výmluvy, že je měsíc na dovolené apod. = schválně tím zdržuje prodej bytu (členského podílu). Děkuji za pomoc.

Jako člen družstva máte samozřejmě právo být se stanovami
seznámen. Podle mne byste měl mít jejich výtisk – v našem
družstvu je mají všichni členové (jsem teď u jiného PC, nemám
možnost nahlédnout do zákona).

Bohužel neznám žádnou páku, jak někoho přimět,
aby to, co udělat nechce, udělal urychleně.
Normálně pošlete oficiální písemnou výzvu doporučeným dopisem
s dodejkou a počítejte s cca 30denní lhůtou po převzetí výzvy.

Upřesním, že nejde o prodej bytu, ale o prodej členského podílu.
Byt i po změně majitele podílu zůstane majetkem družstva.

Družstvo (ani jeho předseda) se nemůže „zabejčit“ a Váš záměr „neschválit“,
neboť bytové družstvo se k převodu práv a povinností ani k prodeji podílu
nevyjadřuje. Pouze jej bere na vědomí.

Problém vidím spíše v tom, že zájemce o koupi podílu, který uvidí takový
přístup předsedy družstva, může o členství v družstvu ztratit zájem…