Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zákaz vjezdu mimo zásobování

Dobrý den, před budovou kde pracuji je vždy poloprázdné neoplocené parkoviště, je tam totiž zákaz vjezdu mimo povolení majitele objektu a zásobování. Jelikož pracuji 3 hodiny denně, nevyplatí se mi platit si kryté parkoviště o cca 700 metrů dál. Takže na to soukromé parkoviště vždy najedu a dovolím si obsadit místo kde nikomu mé auto nepřekáží (nacpu se mezi zídku a betonový květník). Stížnost zatím žádná nebyla, ale kolegové mi říkají že to za odtahovku nestojí (nejspíš ze závisti). Za okno si vždy dám cedulku "zásobování" Chci se zeptat, kdyby se od nás z kanceláře nějaký anonym nudil a zavolal na odtah, že tam nemám co dělat, jaké šance mám se bránit? Mohu se ohánět argumenty typu "spravoval jsem tu v budově kliku u dveří" apod....? Pokud by byl policista tvrdohlavý tak s jakými argumenty se mám ohánět ve správním řízení? Doopravdy přísahám že na uvedeném parkovišti nikomu nevadím a nijak nepřekážím, jelikož tam ani chodci nechodí, jenže lidská závist jde přes mrtvoly. Prosím, nečekám odpověď typu, požádat majitele objektu o povolení k vjezdu. Na mé pracovní pozici by se mi s touto žádostí vysmáli. Předem velmi děkuji za odpověď

Dle mého značka zákaz vjezdu tedy značí pouze to, že je zakázáno tam jezdit, NE parkovat. Na to by tam musela být značka zákaz stání/zastavení.
Pokud tam je pouze zákaz vjezdu, tak tě dle mého odtáhnout nemohou (pokud by auto nebránilo vjezdu zásobování). Navíc mám za to, že by museli prokázat, že si tam vjel a ne tam auto například odtlačil. Takže i šance na klasickou pokutu je možná jen tehdy, pokud tam budou stát policajti v okamžiku, kdy tam budeš vjíždět.
Něco úplně jiného by samozřejmě bylo, kdyby tam byly i značky zákaz stání/zastavení nebo značka vyhrazeného parkoviště.

Mýliš si pojmy s dojmami. Pokiaľ je tam zákaz VJAZDU - tak automaticky to znamená, že sa tam nesmie ani JAZDIŤ. Značka zakazuje správne - bez povolenia sa tam vojsť NESMIE - automaticky ak tam niekto vlezie, že tam chce parkovať, musí na miesto prejsť (jazdiť), lenže značka ZAKAZUJE na parkovisko čo i len čumákom vojsť.

Vzpomněl jsem si na žertovnou příhodu ještě z totality:
Podnik, ve kterém jsem měl to potěšení pracovat, neměl vyhrazené parkoviště pro auta zaměstnanců. Podnik co byl opodál své vyhrazené parkoviště, ale nijak velké, měl. Jeden zaměstnanec z našeho podniku na jejich parkovišti začal se svým autem parkovat. I když byl párkrát upozorněn, nedbal. Tak jednoho dne přišel k autu a u auta ležel betonový blok co mu tam jeřábem přistěhovali zaměstnanci toho podniku. Příslušníci VB co je k tomu zavolal mu ještě dali pokutu. Pak teprve najel jeřáb a auto uvolnil.
:-D:-D:-D:beer:

1. znacky umistuje sprava komunikace na zaklade tozhodnuti (odbor dopravy + policie)
2. vozidlo je mozne odtahnout pouze tehdy, pokud tvori prekazku v silnicnim provozu a o odstraneni rozhoduje policista, nebo straznik, mikdo jiny!

je tam totiž zákaz vjezdu mimo povolení majitele objektu a zásobování.

Takže parkuje na soukromým pozemku. Majitel ty policajty může klidně zavolat. Ale majitel, nikoliv okolojdoucí čumil, protože jen majitel může spolehlivě prokázat, že to auto na jeho pozemku je cizí a chce ho pryč.
To je stejný, jako vyhrazený parkoviště u bytových domů - u našeho je zákazová značka a pokud mi někdo nechá auto na mým fleku, můžu zavolat policajty. Sousedův flek není moje starost, co když je to sousedova tychně, kdo tam parkuje?

Pokud je parkovací místo vyhrazené pro konkrétní SPZ, tak tam žádné jiné auto s žádnou jinou SPZ stát prostě nesmí a je úplně jedno, kdo policajty zavolá.
Vyhrazené parkoviště pro SPZ se totiž nevyhrazuje pro rodinu a spolek přátel majitele dané SPZ, nýbrž jen a pouze pro VOZIDLO s danou SPZ. Takže já bych už z principu policajty volal.

Soukromý pozemek by měl být označen i jinak než značkou zákazu vjezdu. Ideálně přímo cedulí s nápisem soukromý pozemek.

Dobrý den. Odpovím vám otázkou. Pokud máte zahradu či nějaký dvorek atd. líbilo by se vám kdyby tam někdo cizí parkoval? Teď odpovím za nás oba. Ne. Je to soukromí pozemek a jelikož tam má majitel ceduli tak zákon hovoří jasně. Jediná legální cesta je domluva s majitelem. Jiná není. Vlastně je. Procházka k bankomatu a dále na odtahové parkoviště.

Když už ten dotaz někdo exhumoval:
Vídávám značky "Parkoviště Réservé. vyhrazeno pro firmu....." na pozemku co je města. Už mne párkrát napadlo, jestli ta firma za to vyhrazené parkoviště na pozemku co jí nepatří něco platí.
Ale nezajímá mne to tak, abych se na to musel ptát na nějakém ouřadu. Je tu někdo, kdo to pro svou firmu řešil?

...Na mé pracovní pozici by se mi s touto žádostí vysmáli....

Líná huba, holé neštěstí.
:beer:

Kdybys nebyl línej, tak by sis to vygoglil, jednoduchý dotaz mi našel na 1. místě Ostravu, ale bude to i všude jinde podobné:

Jaké jsou správní a jiné poplatky a jak je máte uhradit
Zřízení vyhrazeného parkování podléhá dvěma poplatkům:

správní poplatek dle zákona č. 634/2004 Sb., o správních poplatcích, v platném znění, položka č. 36 ve výši 1000 Kč za vydání rozhodnutí o povolení zvláštního užívání místní komunikace za účelem zřízení nebo dalšího užívání vyhrazeného parkovacího místa
místní poplatek dle Obecně závazné vyhlášky statutárního města Ostravy č. 18/2019 o místním poplatku za užívání veřejného prostranství:
fyzická osoba 990 Kč/měsíc
právnická osoba

podnikající fyzická osoba

2200 Kč/měsíc

Poplatek je splatný nejpozději v den zahájení užívání parkovacího místa.

Držitelé průkazu ZTP a ZTP/P jsou dle písm. a) položky 36 zákona č. 634/2004 Sb., o správních poplatcích, v platném znění, od správního i místního poplatku osvobozeni.

Žadatelé o zřízení vyhrazeného parkovacího místa hradí náklady na jeho zřízení ve výši 3500 Kč.