Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zákaz vjezdu mimo zásobování

Dobrý den, před budovou kde pracuji je vždy poloprázdné neoplocené parkoviště, je tam totiž zákaz vjezdu mimo povolení majitele objektu a zásobování. Jelikož pracuji 3 hodiny denně, nevyplatí se mi platit si kryté parkoviště o cca 700 metrů dál. Takže na to soukromé parkoviště vždy najedu a dovolím si obsadit místo kde nikomu mé auto nepřekáží (nacpu se mezi zídku a betonový květník). Stížnost zatím žádná nebyla, ale kolegové mi říkají že to za odtahovku nestojí (nejspíš ze závisti). Za okno si vždy dám cedulku "zásobování" Chci se zeptat, kdyby se od nás z kanceláře nějaký anonym nudil a zavolal na odtah, že tam nemám co dělat, jaké šance mám se bránit? Mohu se ohánět argumenty typu "spravoval jsem tu v budově kliku u dveří" apod....? Pokud by byl policista tvrdohlavý tak s jakými argumenty se mám ohánět ve správním řízení? Doopravdy přísahám že na uvedeném parkovišti nikomu nevadím a nijak nepřekážím, jelikož tam ani chodci nechodí, jenže lidská závist jde přes mrtvoly. Prosím, nečekám odpověď typu, požádat majitele objektu o povolení k vjezdu. Na mé pracovní pozici by se mi s touto žádostí vysmáli. Předem velmi děkuji za odpověď

Předmět Autor Datum
pokial by sa niekto nudil a udal Ťa mestským alebo štátnym poirotom,tak nemáš v podstate šance žiadn…
audax 06.09.2016 07:28
audax
Otázka je, zda by tohle řešil ten co pomáhá a chrání, když je to na soukromém pozemku. A kdo tam tu…
Yarda 06.09.2016 07:42
Yarda
Dle mého značka zákaz vjezdu tedy značí pouze to, že je zakázáno tam jezdit, NE parkovat. Na to by t…
Araneus84 06.09.2016 09:26
Araneus84
Mýliš si pojmy s dojmami. Pokiaľ je tam zákaz VJAZDU - tak automaticky to znamená, že sa tam nesmie…
yYy 17.12.2022 08:41
yYy
Vzpomněl jsem si na žertovnou příhodu ještě z totality: Podnik, ve kterém jsem měl to potěšení praco…
Yarda 06.09.2016 11:47
Yarda
Jim měl říct, že vyhrazené parkoviště je kapitalistický přežitek a že vše patří všem. :-D
Araneus84 06.09.2016 15:15
Araneus84
Nie je to "kapitalistický" prežitok, je to uplatnenie vlastníckeho práva! Ani ty by si nechcel, aby…
yYy 17.12.2022 08:44
yYy
Situace která byla opodstatněná a stejně by byla i v této době. Co je na tom žertovného ?
kozakl 07.09.2016 12:15
kozakl
1. znacky umistuje sprava komunikace na zaklade tozhodnuti (odbor dopravy + policie) 2. vozidlo je m…
Sáček 07.09.2016 11:56
Sáček
je tam totiž zákaz vjezdu mimo povolení majitele objektu a zásobování. Takže parkuje na soukromým p…
Prasak 07.09.2016 12:11
Prasak
Pokud je parkovací místo vyhrazené pro konkrétní SPZ, tak tam žádné jiné auto s žádnou jinou SPZ stá…
Araneus84 07.09.2016 14:00
Araneus84
Naše parkoviště je označeno značkou zákazu vjezdu a dodatkovou tabulkou, že se to netýká obyvatel do…
Prasak 07.09.2016 16:35
Prasak
Označenie súkromného pozemku - nie je to povinnosť majiteľa! Nájdi v zákone takúto povinnosť!
yYy 17.12.2022 08:46
yYy
Poučovat a usměrňovat někoho po 6 letech?::)
Karel04 17.12.2022 09:35
Karel04
Sorry - akosi som prehliadol.... žeby to bolo tým počasím? :-D:-D:-D (Ešte som si vtedy nedal kafíčk…
yYy 17.12.2022 10:15
yYy
Odtah vozidla nebude tak jednoduchý, jak si někteří představují. Odtahovka neodtáhne nějaké auto. Po…
milan.cukrar 12.09.2016 20:12
milan.cukrar
Dobrý den. Odpovím vám otázkou. Pokud máte zahradu či nějaký dvorek atd. líbilo by se vám kdyby tam…
Tyrants 16.12.2022 23:34
Tyrants
Ani prd, vazeny priteli. Odtahnout lze v urcitych pripadech pri nespravnem parkovani. Ne pri spravne…
re4zon 17.12.2022 13:43
re4zon
Když už ten dotaz někdo exhumoval: Vídávám značky "Parkoviště Réservé. vyhrazeno pro firmu....." na…
Yarda 17.12.2022 06:45
Yarda
Kdybys nebyl línej, tak by sis to vygoglil, jednoduchý dotaz mi našel na 1. místě Ostravu, ale bude… poslední
RedMaX 23.12.2022 09:42
RedMaX

pokial by sa niekto nudil a udal Ťa mestským alebo štátnym poirotom,tak nemáš v podstate šance žiadne sa z nejakej pokuty alebo iného riešenia vykrútiť,zákazy vjazdu a iné obmedzenia vyplývajú jednak z vlastníckych práv a jednak musia byť schválené aj príslušným oddelením dopravného inšpektorátu,ku ktorému prislúchajú príslušné kounikácie a ich súčasti,takže pokial je tam nejaký zákaz,tak je tam zákaz ako každý iný zákaz zastavenia/parkovania/zákaz vjazdu etc

Otázka je, zda by tohle řešil ten co pomáhá a chrání, když je to na soukromém pozemku. A kdo tam tu značku vůbec dával, jestli je to oficiální nebo lidová tvořivost majitele toho objektu.
Ale pokud je to opravdu soukromý pozemek a majitel si nepřeje, aby mu tam lidi parkovali, tak přes to vlak nejede (jak se teď s oblibou říká).
BTW: Zkusil ses nějak s tím majitelem dohodnout, jestli by ti to nepovolil?

Dle mého značka zákaz vjezdu tedy značí pouze to, že je zakázáno tam jezdit, NE parkovat. Na to by tam musela být značka zákaz stání/zastavení.
Pokud tam je pouze zákaz vjezdu, tak tě dle mého odtáhnout nemohou (pokud by auto nebránilo vjezdu zásobování). Navíc mám za to, že by museli prokázat, že si tam vjel a ne tam auto například odtlačil. Takže i šance na klasickou pokutu je možná jen tehdy, pokud tam budou stát policajti v okamžiku, kdy tam budeš vjíždět.
Něco úplně jiného by samozřejmě bylo, kdyby tam byly i značky zákaz stání/zastavení nebo značka vyhrazeného parkoviště.

Mýliš si pojmy s dojmami. Pokiaľ je tam zákaz VJAZDU - tak automaticky to znamená, že sa tam nesmie ani JAZDIŤ. Značka zakazuje správne - bez povolenia sa tam vojsť NESMIE - automaticky ak tam niekto vlezie, že tam chce parkovať, musí na miesto prejsť (jazdiť), lenže značka ZAKAZUJE na parkovisko čo i len čumákom vojsť.

Vzpomněl jsem si na žertovnou příhodu ještě z totality:
Podnik, ve kterém jsem měl to potěšení pracovat, neměl vyhrazené parkoviště pro auta zaměstnanců. Podnik co byl opodál své vyhrazené parkoviště, ale nijak velké, měl. Jeden zaměstnanec z našeho podniku na jejich parkovišti začal se svým autem parkovat. I když byl párkrát upozorněn, nedbal. Tak jednoho dne přišel k autu a u auta ležel betonový blok co mu tam jeřábem přistěhovali zaměstnanci toho podniku. Příslušníci VB co je k tomu zavolal mu ještě dali pokutu. Pak teprve najel jeřáb a auto uvolnil.
:-D:-D:-D:beer:

1. znacky umistuje sprava komunikace na zaklade tozhodnuti (odbor dopravy + policie)
2. vozidlo je mozne odtahnout pouze tehdy, pokud tvori prekazku v silnicnim provozu a o odstraneni rozhoduje policista, nebo straznik, mikdo jiny!

je tam totiž zákaz vjezdu mimo povolení majitele objektu a zásobování.

Takže parkuje na soukromým pozemku. Majitel ty policajty může klidně zavolat. Ale majitel, nikoliv okolojdoucí čumil, protože jen majitel může spolehlivě prokázat, že to auto na jeho pozemku je cizí a chce ho pryč.
To je stejný, jako vyhrazený parkoviště u bytových domů - u našeho je zákazová značka a pokud mi někdo nechá auto na mým fleku, můžu zavolat policajty. Sousedův flek není moje starost, co když je to sousedova tychně, kdo tam parkuje?

Pokud je parkovací místo vyhrazené pro konkrétní SPZ, tak tam žádné jiné auto s žádnou jinou SPZ stát prostě nesmí a je úplně jedno, kdo policajty zavolá.
Vyhrazené parkoviště pro SPZ se totiž nevyhrazuje pro rodinu a spolek přátel majitele dané SPZ, nýbrž jen a pouze pro VOZIDLO s danou SPZ. Takže já bych už z principu policajty volal.

Soukromý pozemek by měl být označen i jinak než značkou zákazu vjezdu. Ideálně přímo cedulí s nápisem soukromý pozemek.

Naše parkoviště je označeno značkou zákazu vjezdu a dodatkovou tabulkou, že se to netýká obyvatel domu č.p 555 (např.).
Tím se vyřešilo, že na to parkoviště můžeme jezdit všichni, co tam bydlíme, protože málokdo má dnes jen jedno auto s jednou RZ na celej život, furt měnit cedule je opruz. Každý parkovací místo je označeno číslem a každý to místo má v katastru svýho majitele.
Navíc proč by nemohl na mým místě stát můj brácha, když přijede na návštěvu. Je to můj flek a nikdo jinej nemá právo nechat odtáhnout jakýkoliv auto z mýho fleku. Je mojí věcí, koho tam nechám parkovat.

Označení místa konkrétní RZ je dobrý tak před fabrikou pro ředitele, nebo pro vozíčkáře, kterej někam pravidelně dojíždí, tedy na veřejných prostranstvích, ale je to blbost dělat na soukromým pozemku, ten je chráněn už značkou zákazu vjezdu s dodatkovou tabulkou na příjezdové cestě, která je přece jasná. Je to soukromý pozemek a jen jeho majitel bude vědět, kdo tam může, či nemůže parkovat. Žádnej náhodnej kolemjdoucí nemůže vědět, zda má majitel parkujícího auta nějakou dohodu s majitelem pozemku. Policajti nemůžou jen tak odtáhnout auto ze soukromýho pozemku bez souhlasu majitele toho pozemku.

Dobrý den. Odpovím vám otázkou. Pokud máte zahradu či nějaký dvorek atd. líbilo by se vám kdyby tam někdo cizí parkoval? Teď odpovím za nás oba. Ne. Je to soukromí pozemek a jelikož tam má majitel ceduli tak zákon hovoří jasně. Jediná legální cesta je domluva s majitelem. Jiná není. Vlastně je. Procházka k bankomatu a dále na odtahové parkoviště.

Když už ten dotaz někdo exhumoval:
Vídávám značky "Parkoviště Réservé. vyhrazeno pro firmu....." na pozemku co je města. Už mne párkrát napadlo, jestli ta firma za to vyhrazené parkoviště na pozemku co jí nepatří něco platí.
Ale nezajímá mne to tak, abych se na to musel ptát na nějakém ouřadu. Je tu někdo, kdo to pro svou firmu řešil?

...Na mé pracovní pozici by se mi s touto žádostí vysmáli....

Líná huba, holé neštěstí.
:beer:

Kdybys nebyl línej, tak by sis to vygoglil, jednoduchý dotaz mi našel na 1. místě Ostravu, ale bude to i všude jinde podobné:

Jaké jsou správní a jiné poplatky a jak je máte uhradit
Zřízení vyhrazeného parkování podléhá dvěma poplatkům:

správní poplatek dle zákona č. 634/2004 Sb., o správních poplatcích, v platném znění, položka č. 36 ve výši 1000 Kč za vydání rozhodnutí o povolení zvláštního užívání místní komunikace za účelem zřízení nebo dalšího užívání vyhrazeného parkovacího místa
místní poplatek dle Obecně závazné vyhlášky statutárního města Ostravy č. 18/2019 o místním poplatku za užívání veřejného prostranství:
fyzická osoba 990 Kč/měsíc
právnická osoba

podnikající fyzická osoba

2200 Kč/měsíc

2200 Kč/měsíc

Poplatek je splatný nejpozději v den zahájení užívání parkovacího místa.

Držitelé průkazu ZTP a ZTP/P jsou dle písm. a) položky 36 zákona č. 634/2004 Sb., o správních poplatcích, v platném znění, od správního i místního poplatku osvobozeni.

Žadatelé o zřízení vyhrazeného parkovacího místa hradí náklady na jeho zřízení ve výši 3500 Kč.

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru