Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Může bývalý zaměstnavatel zadržet zápočtový list?

Dobrý den,mám podanou výpověď která by měla končit 30.10.2016,ale nastoupila jsem pracovní neschopnost,jak je to se zápočtovým listem.Může mi ho bývalý zaměstnavatel zadržet?Nerozešli jsme se zrovna v dobrém.
Děkuji za odpověď.
Změna předmětu, původně: Žádost o radu
Změna kategorie, původně: Občanské právo (karel)

Zaměstnavatel je povinen potvrzení o zaměstnání vystavit
v poslední den trvání zaměstnání. Nemusí Vám je ale zaslat poštou.
Výpovědní doba činí dva měsíce, zaměstnání skončí posledním dnem
měsíce → tedy 31. (nikoliv 30.) října.

Pokud by konec výpovědní doby připadl na den volna
(např. na víkend), musí zaměstnavatel potvrzení vystavit
nejbližší následující pracovní den.

Jestli se (ne)rozcházíte v dobrém, nemá
na povinnosti – Vaše ani zaměstnavatele – žádný vliv.