Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Dávky na ÚP

Dobrý den, chci se zeptat. V roce 2013 jsem nastoupila na rodičovskou dovolenou z dcerkou na 3 roky. Přesněji dnes mi to končilo a já se nahlásila na úřad práce. Ovšem nastal problém z mým předchozím zaměstanvatelem, který zkrachoval a já musela z paní která jim externě dělala účetniství řeršit výpověď. Paní mi napsala, že byl pracovní poměr ukončet dohodou, ale jelikož se nedá z nikým z vedením spojit, tak musíme spolu nějakou dojodu vymyslet. Chci jen vědět jestli to má nějaký dopad na výši podpory v nezaměstanosti a kolik bych mohla dostávat. Na rodičovské jsem dostávala 7000,- teď se bojím že sotanu tak akorát 3000,-. Ještě k tomu nám vyvstal problém v tom, že jsem nejspíš znovu těhotná a nevím jak pokračovat dál. Klidně bych šla někam pracovat, ale vím že to nebude na dlouho. A nevím jestli pak je lepší zůstat na ÚP nebo jít na nemocenskou. Je mi jasné, že na nemocenské nic moc nedostanu. Prosím poraďte co mám dělat dál. Na úřadu jsem to s nima moc probírat nechtěla, jelikož jsem se bála, že mi nebudou chtít dát už vůbec nic.
Děkuji za odpověď

Předmět Autor Datum
Prostě jděte do práce, co chcete řešit? Na ÚP se zeptat bojíte, kdy vám skončil pracovní poměr netuš…
Kurt 04.10.2016 20:45
Kurt
V první řadě si zjisti jestli jsi znovu těhotná, předpokládam že víš jak. Najdi si práci, nějaké spe…
madzio 05.10.2016 07:34
madzio
Nejdřív si zjistěte, co je to dohoda, nebo já vám to radši vysvětlím. Dohoda je to samé, co smlouva,…
111 05.10.2016 09:27
111
A jelikož z vaší absolutní neznalosti usuzuji, že je to vaše první práce, zjistěte si co znamenají t…
111 05.10.2016 09:36
111
viz. 111 Paní mi napsala, že byl pracovní poměr ukončet dohodou Vy jste se s nima dohodla a zapomn…
Redmarx N 05.10.2016 11:21
Redmarx N
Paní mi napsala, že byl pracovní poměr ukončet dohodou, ale jelikož se nedá z nikým z vedením spojit…
Karel04 05.10.2016 11:53
Karel04
Přesně, tady je úplně evidentní, že využívají neznalosti a chtějí ji podstrčit dohodu o ukončení pra… poslední
111 05.10.2016 12:00
111

Nejdřív si zjistěte, co je to dohoda, nebo já vám to radši vysvětlím. Dohoda je to samé, co smlouva, čili je potřeba souhlas obou stran, ok ?

Výpověď je naopak jednostranný právní akt, čili není potřeba váš souhlas. Pokud zaměstnavatel zanikl a vaše místo se ruší, máte nárok na odstupné ve výši, která závisí na tom, jak dlouho jste u firmy byla viz Google.

Žádnou dohodu nepodepisujte a trvejte na výpovědi a odstupném.

Na úp vám pak přiznají podporu ve výši 65 % z průměrného výdělku.

A jelikož z vaší absolutní neznalosti usuzuji, že je to vaše první práce, zjistěte si co znamenají termíny jako pracovní smlouva, odstupné, výpověd, ukončení pracovního poměru dohodou apod. jinak to budete mít v životě těžké a každý zaměstnavatel s vámi vyjebe, protože absolutně netušíte, která bije.

Hodně štěstí.

viz. 111

Paní mi napsala, že byl pracovní poměr ukončet dohodou

Vy jste se s nima dohodla a zapomnela to? Pokud ne, tak nebyl ukoncen dohodou a tudiz jim nic nepodepisujte. UP je od toho, aby vam poradil a pomohl se ziskanim nove prace i s resenim problemu, ktery se vyskytl diky zaniku predchoziho zamestnavatele. Nebojte se jich zeptat a vse jim podrobne popravde vylicit.

Paní mi napsala, že byl pracovní poměr ukončet dohodou, ale jelikož se nedá z nikým z vedením spojit, tak musíme spolu nějakou dojodu vymyslet.

A ta paní má nějaké pověření za tu zaniklou firmu vymýšlet a hlavně uzavírat nějaké dohody a smlouvy?Spíš Vás chce přesvědčit nebo Vám rovnou podstrčit papír,že sama dáváte výpověď firmě.To by pak nemusel být ničí souhlas,ona by to jen převzala.Ale nebyl by nárok ani na odstupné.Hlavně tam nic neslibujte a nepodepisujte a veškeré návrhy chtějte písemně a pak s nimi zajděte za nějakým právníkem.

Přesně, tady je úplně evidentní, že využívají neznalosti a chtějí ji podstrčit dohodu o ukončení pracovní poměru, aby jí nemuseli vyplatit.

Pokud vám nedají do ruky výpověď z důvodu zrušení místa a odstupné, šup s tím k soudu. Dostanete ještě navíc penále dokud vás nevyplatí.

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru