Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Revizor

Dnes mě v metru odchytl revizor. K mému zděšení si po načtení openkarty vyžádal ještě OP. Bez nějakého informování okamžitě začal vypisovat nějaký papír, na nic se neptal, nic mi neřekl. Když měl dopsáno, předal mi kopii zápisu, vrátil kartu a OP a sdělil mi, ať si vystoupím, že nemám nahraný platný tarif /skončil před 3 dny, neuvědomil jsem si to, mylně jsem se domníval, že mi platí do 27.12., nikoliv do 17.12./.

Ještě dnes jsem si nabil nový 3 měsíční tarif, ale prý mám platit 800,-. Existuje nějaká tolerance? Nebo se jede podle "za blbost se platí"? Revizor se se mnou vubec nebavil, nic mi neřekl, nebyl jsem informován.

Nějaký doporučený postup? Prosím, děkuji mnohokrát

Předmět Autor Datum
Zaplat a neries.
fleg-sk 21.12.2016 07:02
fleg-sk
Mylné domněnky neomlouvají. Zaplať. Onehdá (ještě za studií) mě chytil revizor v Brně cestou domů, t…
JoDiK 21.12.2016 07:27
JoDiK
Nebo se jede podle "za blbost se platí"? Je to tak. Tvůj tarif byl platný do doby uvedené, toleran…
Prasak 22.12.2016 17:17
Prasak
Zaplatit, neřešit. Tolerance? Jako proč? Jel jsi bez platného jízdního dokladu? Jel. Tím je to uzavř…
Božetěch 23.12.2016 10:07
Božetěch
Když už nemáš platnou jízdenku/kupon, tak revizorovi neukazuj ani kartu ani OP. To je jediné jiné ře…
Araneus84 25.12.2016 21:22
Araneus84
Však ona ho k prokázání totožnosti donutí policie.
Wikan 25.12.2016 21:23
Wikan
Pokud tam bude, tak ano. Pokud tam nebude, má revizor jaksi smůlu. Pokud tam policista bude, je tře…
Araneus84 25.12.2016 21:34
Araneus84
Revizor má ovšem právo zadržet černého pasažéra do příjezdu policie. A navíc má na prokázání totožno…
Wikan 25.12.2016 21:43
Wikan
i Policii můžeš říct, že si Franta Opršálek z Horní dolní. Pokud jim to bude stačit a nezeptají se n…
M.A.R.T.I.N 17.01.2017 14:04
M.A.R.T.I.N
Oprávnenie revízora je v rozpore s ľudskými právami "obmedzovanie slobody pohybu". Ak by som objektí…
Nuda 17.01.2017 14:17
Nuda
Asi budu raději věřit NSS, než nějakému anonymovi z internetu. http://www.nssoud.cz/Revizor-muze-za-…
Kurt 17.01.2017 14:50
Kurt
Kdysi davno prisel kamos a ukazoval mi potvrzenku o zaplaceni pokuty v MHD. Rikam mu, ze se zblaznil…
Redmarx N 23.01.2017 14:40
Redmarx N
Nudo - obhajuješ zlodějnu. Takže podporuješ tím pádem i situaci,že vejdu do prodejny z regálu vezmu…
kozakl 23.01.2017 14:48
kozakl
kdyz vezmes v obchode lahev rumu bez placeni, tak jsi prokazatelne zpusobil skodu v cene jedne lehve…
Redmarx N 23.01.2017 15:08
Redmarx N
No .. tak na první odstavec velmi slušně : No nazdar,takový výklad o malé (povolené) zlodějně a druh…
kozakl 23.01.2017 15:29
kozakl
A když máš zaplacenu roční jízdenku, skončila ti opencard, takže jsi zažádal o novou lítačku přes je…
Araneus84 23.01.2017 16:51
Araneus84
No ... já myslel že se řešilo,že tazatel neměl platný doklad k předložení. Pokud to je jen admistrat… poslední
kozakl 23.01.2017 16:56
kozakl
Takže radíš být sráčem? Uděláš chybu (ať už úmyslně nebo neúmyslně), tak se k tomu postav a zaplať…
rokator 25.12.2016 22:56
rokator
Já se do Brna dostanu tak jednou, dvakrát v roce na nějaký veletrh nebo výstavu. Když se v tramvajíc…
Yarda 18.01.2017 09:03
Yarda
Wau,tak já starý brňák si ani pomalu průvodčí nepamatuji. Tak rok 1977 ?
kozakl 18.01.2017 09:35
kozakl
Možná, že ještě o rok, dva, tři dřív. V tom roce už jsem byl zaměstnaný a na veletrhy jsem jezdil sl…
Yarda 18.01.2017 13:39
Yarda
Jo,dalo. Sice starší článek/analýza,ale pravdivá. Dodnes ta pasáž o vedení linek na tehdy nová sídli…
kozakl 18.01.2017 16:51
kozakl
Co to je za dotaz, prostě jsi neměl jízdenku, tak zacáluj pokutu. Taky jsem jí dostal a zaplatil a p…
JaLe29 21.01.2017 20:54
JaLe29

Mylné domněnky neomlouvají. Zaplať.
Onehdá (ještě za studií) mě chytil revizor v Brně cestou domů, tak jsem mu s klidem ukázal "šalinkartu", kde mi ale chyběla známka na další období. Prostě jsem si ji zapomněl koupit. Bylo marný mu vysvětlovat, že když tam mám vylepený všechny předchozí známky, tak je to jen otázka dne, že si ji hned koupím... Obral mě o všecku hotovost a já musel do banky vybrat z účtu, abych měl na vlak domů...
Předpokládám, že v tomhle se nic nezměnilo, žádná tolerance.

Zaplatit, neřešit. Tolerance? Jako proč? Jel jsi bez platného jízdního dokladu? Jel. Tím je to uzavřené... Nějaké "zapomněl jsem" nebo "zítra koupím" neexistuje.
Kdybys to chtěl nechat "vyhnít", tak to je to nejhorší, co jde udělat. Po dvou letech (plus mínus) to nebude 800,- Kč ale třeba čtyřikrát tolik.

Když už nemáš platnou jízdenku/kupon, tak revizorovi neukazuj ani kartu ani OP. To je jediné jiné řešení. Jakmile prokážeš, kdo jsi (tj. dáš mu své osobní údaje),tak už jiná cesta než zaplacení pokuty není.

Pokud tam bude, tak ano. Pokud tam nebude, má revizor jaksi smůlu.

Pokud tam policista bude, je třeba mu říci, že nesouhlasíš s předáním svých osobních údajů revizorovi a ten si je bude muset následně oficiálně přes formulář vyžádat. Pokuta tím nebude o nic vyšší, tak ať si revizor taky trošku užije papírování.

Revizor má ovšem právo zadržet černého pasažéra do příjezdu policie. A navíc má na prokázání totožnosti právní nárok, takže nějaký "příkaz" policii zajímat nebude.

i Policii můžeš říct, že si Franta Opršálek z Horní dolní. Pokud jim to bude stačit a nezeptají se na jméno matky za svobodna. Jde o prokázání totožnosti, nikoli předložení občanky.

Jsem již běžně přestal OP nosit. Prokážu svou totožnost prohlášením svých údajů a pokud se mě zeptají na jméno matky za svobodna, tak ty jména znám až do matky mé matky, její matky a její matky.

Měl jsem problém s revizorem neboť jsme nastoupil a teprve poté až jsem seděl přišla sms - jako jízdenka. Revizor se čertil, že jsem měl nastoupit až poté, co mě měla sms-jízdenka přijít.

Oprávnenie revízora je v rozpore s ľudskými právami "obmedzovanie slobody pohybu". Ak by som objektívne preukázal škodu spôsobenú mojim pozdržaním v pohybe do príchodu "VB", vyhrám spor na každom súde. Dopravný podnik by platil.

Navyše, revízor nie je verejný činiteľ a teda nesmie použiť fyzické násilie v podobe chvatov, hmatov, podkopnutím, mlátením hlava nehlava obuškom, streľbou apod., tak ako by ma nejaký chcípák nenápadne v 360° kruhu obľúčil za účelom, aby ma pozdržsal? Há? Jedine mlátením prázdnou slamou či prášením z papule.

Kdysi davno prisel kamos a ukazoval mi potvrzenku o zaplaceni pokuty v MHD. Rikam mu, ze se zblaznil jim platit pokutu, proc proste neutekl? Odpovedel mi, ze samozrejme utikat zacal, jenze revizor po nem chmatnul, chytil ho pod krkem a zacal ho skrtit. Ani nevi, jak z nej ty prachy vypadly, jen si pamatoval jak drzi v ruce potvrzenku. :-D

Co bys delal ty? Nezaplatil a kdyby se nahodou to skrceni revizorovi podarilo dokoncit, tak by ses mu pak z nebe smal, jak by behal po soudech a mozna sel i sedet? :-D

Nudo - obhajuješ zlodějnu. Takže podporuješ tím pádem i situaci,že vejdu do prodejny z regálu vezmu láhev rumu a klidným krokem projdu kolem pokladny a na případný dotaz "kdo to zaplatí" odpovíš "Neplatím a když mě budete nutit,tak to na soudu vyhraji".

kdyz vezmes v obchode lahev rumu bez placeni, tak jsi prokazatelne zpusobil skodu v cene jedne lehve rumu. Kdyz nezaplatis jizdenku, tak jsi maximalne zpusobil skodu v cene jedne jizdenky a to jestli vubec. Ten autobus by jel zrejme i bez tebe a velmi pravdepodobne by spotreboval i stejne nebo nemeritelne min paliva. Ted si vem ten nepomer, cena jizdenky dejme tomu 40Kc a pokuta 800Kc. Takze bych radeji o zlodejich pomlcel.

Samozrejme se vychazi z nejake pravdepodobnosti, ze ten clovek jel na cerno vicekrat a vysoka pokuta je i pro to, aby si lide rozmysleli neplatit jizdenky. Ja tu situaci chapu a sam take mam opencard a hlidam si, aby mi neprosla a mel jsem vcas nabitou. Na druhou stranu, prekrocit omylem 3 dny a stoji te to 800Kc je leda tak zlodejina a sprostota od DP. Nicmene v Praze se myslim vi a DPP se tim nijak netaji, ze pokuty slouzi k navyseni rozpoctu, protoze mesto plati malo a DPP nejak pokrejt rozpocet na provoz musi. Proto se take nestane, ze by dneska revizor takovyto zjevny omyl odpustil tak jako se to stavalo drive, pokyn maji jasny, vybrat co se da za kazdou cenu.

Tazatel by mel myslim do 15 dnu zaplatit nebo se mu to jeste zvysi, radeji driv nez pozdeji.

A když máš zaplacenu roční jízdenku, skončila ti opencard, takže jsi zažádal o novou lítačku přes jejich web, poštou ti od nich přišla a následně si jel metrem.
Zastaví tě revizor, platnost opencard skončila = nevalidní, na lítačce není nahrán nový kupon, protože aby se nahrál musí se strčit do validátoru (měl jsem s sebou oba doklady) . To ti ale revizor neřekne a rovnou začne vypisovat pokutu, když validátor je přitom nad schody metra pod kterými vypisoval pokutu. Bohužel vědom si toho, že v metru jsou kamery, nešlo situaci řešit jiným způsobem, který jsem měl v tu chvíli sto chutí použít.
Taky je to podle tebe zlodějina ?

Po této zkušenosti, kdy jsem kvůli jednomu **** musel strávit 1 hodinu života cestou na I.P. Pavlova a zase zpátky si ten čas od kontrolujících zmrdů plánuji vybrat desetinásobně zpátky. Předvedu jim, co to jsou obstrukce před prokázáním se lítačkou....

No ... já myslel že se řešilo,že tazatel neměl platný doklad k předložení. Pokud to je jen admistrativní prohřešek,tak určitě neplatil plnou pokutu. Alespoň v Brně když zapomeneš šalinkartu,tak platím,tak 50.- ne 1500.- Souhlasím ale,že i tu už hlavy pomazané vymysleli pěknou ptákovinu,že si koupíš e-šalinkartu vázanou na platební kartu. Zlatý Opencard. To z tou zlodějnou posuď sám. Já to napsal jen proto,že i útěk z hospody a nezaplacení jednoho piva je také zlodějna. Jestli to dotáhneš až Do Štrasburku,tak potom popiš jak to šlo.

Takže radíš být sráčem?

Uděláš chybu (ať už úmyslně nebo neúmyslně), tak se k tomu postav a zaplať pokutu. Pak se všichni rozčilují, že to tu vypadá tak, jak to tu vypadá...

Já se do Brna dostanu tak jednou, dvakrát v roce na nějaký veletrh nebo výstavu. Když se v tramvajích rušili průvodčí a jízdenky se musely předem kupovat v trafikách, v Brně ještě dost dlouho jezdili v tramvajích průvodčí. Jednou jsme tam ještě s kamarádem přijeli, jako pokaždé předtím jsme nastoupili do tramvaje, tedy do šaliny, chtěli si koupit jízdenky a průvodčí nikde. Zeptali jsme se jednoho staršího pána co tam stál, kde se ty jízdenky kupují. A on to byl revizor. Tak nám vysvětlil, jak to je a když šalina zastavila na křižovatce, zařídil, aby nám řidič otevřel dveře a my jsme si ty jízdenky mohli opatřit, jinak žádnou pokutu ani prokázání totožnosti po nás nechtěl. Teď už se na nás asi kouká shora, tak mu tam posílám pozdrav.

Možná, že ještě o rok, dva, tři dřív. V tom roce už jsem byl zaměstnaný a na veletrhy jsem jezdil služebně podnikovým autobusem. Ale kdy se rušili v Brně průvodčí by se snad někde dalo dohledat.

Jo,dalo. Sice starší článek/analýza,ale pravdivá. Dodnes ta pasáž o vedení linek na tehdy nová sídliště platí i dnes. Tramvaje vesměs sídliště míjejí obloukem,zejména Líšeň.Nebýt autobusů,tak jsou téměř nedostupná.
historie.php

Co to je za dotaz, prostě jsi neměl jízdenku, tak zacáluj pokutu. Taky jsem jí dostal a zaplatil a příště jsem si to ohlídal.

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru