Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Exekuce na pronajímatele bytu

Ahoj vespolek!

Vlastník/pronajímatel dostal exekuci na můj pronájem/nájem bytu od r. 2010, jelikož neplatil hypotéku.
Nastalo:
1/ Exekuce, příkaz
2/ Elektronická dražba
3/ V dražbě získal b.j. nabyvatel, který se jako účastník řízení v Katastru nemovitosti (KÚ) po 20 dnech ze zákona stal ZÁSTAVCEM b.j. v níž bydlím jako nájemkyně. Jako zástavní věřitel b.j. je uveden v Katastru na listě vlastnictví banka. Nyní běží další 20 denní lhůta, ve které nesmí KÚ povolit vklad.
4/ Dovoluji si otázku: Mohu se Zástavcem uzavřít Nájemní smlouvu, abych mu zaplatila nájem za leden 2017? Nebo musím čekat až kdo bude vlastníkem bytové jednotky mého nájmu?

Prosím i o částečnou odpověď. Děkuji moc!

Přátelé jsem překvapena a celkem mile.
Takže pro mě platí:
§ 2221
(1) Změní-li se vlastník věci, přejdou práva a povinnosti z nájmu na nového vlastníka.

Takže, defacto, i práva nájemce na byt paralelně pokarčují. Ano?
Tudíž zástavce mého nájemního bytu (nastávající vlastník, než mu věřitel - banka převede peníze) a on zaplatí byt, se projeví po 20 denní lhůtě na Katastru nemovitostí v Listě vlastnictví a ze zástavce se stane nový vlastník. A co když nezaplatí. Nájem mně dále pokračuje, ale komu platit nájem. Oficiální Nájemní smlopuva na dobu určitou mně skončila v roce 2016 a exekutor to upřesnil na 10/2016, že nešlo prolongovat.

Je tu ještě jedna věc:
§ 2224
Byl-li pronajat byt, ve kterém nájemce bydlí, nemá pronajímatel právo nájem vypovědět z důvodu změny vlastnictví. K opačnému ujednání se nepřihlíží.
Fakt rébus. Rozumím tomu správně, mohu poprosit o případné vyjasnění i tohoto aspektu. Díky moc!

@Wikan
Dík za otázku.
Rébus je v ton, že chci platit nájem, abych nebydlela načerno. Tedy musím mít smlouvu, ale otázka zní, zda nabyvávající majitel toho bytu, který si vlastně bere úvěr na být od věřitele - BANKY, mi může Smlouvu dát, když byt ještě nevlastní. Není vlastníkem. Možná až za těch 20 dnů, tudíž do 22. února. Ne?

Teď se z Katastru nemovitosti dovídám, že zástavce již má:
Vlastníci, jiní oprávnění
Vlastnické právo
To je vázano na Zástavní právo smluvní.
Chce se mnou uzavřít Smlouvu na nájem. Je to dobrý postup? Díky mnohokrát za upřesnění postupu.