Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Certifikát pravosti

Dobrý den, chtěl bych se zeptat zda certifikát pravosti tvoří nějaký právně napadnutelný závazek? Myslím tím ... Dám příklad: na internetu budu prodávat například ,,Nos Michaela Jacksona" s přiloženým certifikátem pravosti. Samozřejmě, že pravý nebude... Jedná se o trestný čin, či nějaké porušení zákona? Pokud ano, stačilo by kdybych uvedl že certifikát je pouze replika, nebo tak podobně?... Jde jen o objektivní příklad. Dále by mě zajímalo jestli ho mohu vytvořit sám?... Předem děkuji za odpověď a přeji pěkný zbytek večera T.R.

Certifikát jen říká nějakou skutečnost, takže pokud nebude zasahovat do něčích práv nebo nebude vykazovat znaky pro trestné řízení, tak si klidně dělej vlastní certifikáty. Přečti si trestní zákoník paragraf Podvod. Certifikáty často vykazují znaky autorských práv, ochranné známky a sami jsou často chráněny fyzicky před vytvářením kopií atd. :-)

aj na vytváranie replík autorsky chráneného obsahu a na ich ďalšie verejné šírenie a prezentáciu potrebuješ zvolenie majitela autorských práv,alebo mať vysporiadané licencie na ďalšie verejné a komerčné šírenie a prezentáciu a tvorbu tvz.derivátov autorsky chráneného originálu,
aj certifikáty môžu a často majú svoj copyright,chránený priemyselný vzor a akékolvek nepovolené napodobňovanie a vytváranie dojmu u potencionálnych kupujúcich,že sa jedná o nejaký originál môže naplniť nielen paragrafy ohladne porušovania autorských práv,ale aj naplňať paragrafy ,ktoré sa týkajú podvodu,vedomého zavádzania etc,takže v konečnom dôsledku môže ísť o súbeh niekolkých trestných činov a priestupkov,záleží od okolností,kto,kedy,kde a ako si svoje práva uplatní ......