Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Certifikát pravosti

Dobrý den, chtěl bych se zeptat zda certifikát pravosti tvoří nějaký právně napadnutelný závazek? Myslím tím ... Dám příklad: na internetu budu prodávat například ,,Nos Michaela Jacksona" s přiloženým certifikátem pravosti. Samozřejmě, že pravý nebude... Jedná se o trestný čin, či nějaké porušení zákona? Pokud ano, stačilo by kdybych uvedl že certifikát je pouze replika, nebo tak podobně?... Jde jen o objektivní příklad. Dále by mě zajímalo jestli ho mohu vytvořit sám?... Předem děkuji za odpověď a přeji pěkný zbytek večera T.R.

aj na vytváranie replík autorsky chráneného obsahu a na ich ďalšie verejné šírenie a prezentáciu potrebuješ zvolenie majitela autorských práv,alebo mať vysporiadané licencie na ďalšie verejné a komerčné šírenie a prezentáciu a tvorbu tvz.derivátov autorsky chráneného originálu,
aj certifikáty môžu a často majú svoj copyright,chránený priemyselný vzor a akékolvek nepovolené napodobňovanie a vytváranie dojmu u potencionálnych kupujúcich,že sa jedná o nejaký originál môže naplniť nielen paragrafy ohladne porušovania autorských práv,ale aj naplňať paragrafy ,ktoré sa týkajú podvodu,vedomého zavádzania etc,takže v konečnom dôsledku môže ísť o súbeh niekolkých trestných činov a priestupkov,záleží od okolností,kto,kedy,kde a ako si svoje práva uplatní ......