Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno exekuce od VZP

Dobrý den, chci se zeptat, může mi VZP strhnout z ůčtu všechny peníze a nechat tam jen 300 Kč ?
Na ůčtu jsem mněl něco přes 11300 kč a vzp mi těch 11000 strhla. Oni tam ty peníze stále jsou, jen k nim nemám přístup. Mohu si vybrat akorát těch 300 korun... Volal jsem na VZP a žádal o splátky s tím, že bych to zaplatil na dvakrát ale to odmítly, prý to nejde.
Chci se zeptat, můžu si v tomhle případě zažádat o výběr alespon životního minima ?

Nečekej ohledy.... já nic nečekám. Já se ptám jestli je možné sebrat někomu ŮPLNĚ všechny peníze.
VZP nijak nestrádá a já osobně je nijak neokrádám. jsem nezaměstnaný, a kdybych byl na ůřadu práce, tak mi zdravotní platí stát a tím bych okrádal akorát danové poplatníky. 1400 kč je pro nezaměstnaného celkem dost.

Já od nikoho nic nečekám, a ohledy zatím beru já na ostatní. Žijeme přece v právním státě a proto se ptám na to, na co se ptám.

Jsem pro tebe blb ? A kdo jsi ? No přece nikdo !

Už 4 roky jsem žádnou zdravotnickou službu nečerpal, a prohlídky u doktora si platím. A možná se budeš divit ale já si platím i to zdravotní pojištění :D Můj stát mi nedal možnost výběru a rovnou mi nařídil něco platit. Kdybych byl na pracáku, tak to platíš ty.
kdyby mi stát dal možnost volby, tak bych si to pojištení zvolil sám a možná bych to i řádně a včas platil :D

pravo.poradna - kategorie je myslím v pořádku... Znova opakuji, já se zeptal na jasnou věc, a to na své právo.
To že se tu objeví pár kriplu jsem čekal. Já na netu prakticky vůbec nekomunikuji a tak si tohle užívám.

Zkus ty blbče někdy vytáhnout hůlky z hnízda a jdi se podívat do světa. Jdi poznat lidi z různych poměrů, různé víry,
různého přesvědčení... ne jen ty kteří vždy jedou podle pravidel... Pak možná poznáš jakej je rozdíl v tom cos napsal.

"To že se tu objeví pár kriplu jsem čekal."

Nevím jaká je přesně definice toho slova, ale někdo, kdo je neschopný si 8 měsíců najít práci, když za výlohou každého druhého obchodu/hospody/atd je cedule, že přijmou nové lidi, by tu definici splňovat mohla...

Problém povinného zdravotního pojištění je ten, že pseudohumanisté nechtějí nechat parazity chcípat na chodníku před nemocnicí a pak je prostě jen naházet do spalovny. Chtějí je za každou cenu držet při životě dávkami a dalšími podpůrnými prostředky. Taky to nechápu, nejsi v tom sám.

To že jsem nezaměstnaný ještě neznamená že hledám práci. Na ůřadu práce nejsem, žádné dávky a další podpůrné prostředky nemám a ani jsem o ně nikdy nežádal. To jen tak na upřesnění..

Někdo tu zminoval Ameriku, tak např. tam, ještě než se tam přisral Obama, tak ani lidi bez pojištění nenechaly jen tak chcípnout na ulici.

A ted k tomu hlavnímu:
Když budu mít důvod, nebo to tak budu prostě cítit a budu mít chut, tak já kriplem, nebo nějakým jiným, podobným výrazem nazvu kdekoho. Ale označení 'parazit' jsem ve spojení s člověkem nikdy nepoužil. Není to klasická nadávka a já marně hledám důvod a někoho, na koho bych to mohl použít... nic a nikoho nenacházím.

Lidé jsou různí... jsou tu cikáni na který si většina čechů stěžuje jak jim zobou z kapes a různý blbosti, a nebo třeba i ten feták který se celý den válí na ulici sfetovanej a jeho jedinou obživou jsou malé krádeže. Různí lide třeba i na dávkách a vyloženě bez budoucnosti. Ale u žádného člověka bych nepoužil slovo parazit.
Není nadávka jako nadávka.

Je to jeden z mála výrazů takzvaně 'na kulku', a já ti se vší ůctou doporučuji, abys takové výrazy k lidem používal velmi, ale velmi opatrně. Abys náhodou někoho neurazil.

Parazitem je označován organismus, který žije na úkor druhého. Termíny ti zjevně dělají problém. Chceš tvrdit o někom, kdo pobírá dávky nebo chce od státu něco "zadarmo", že nežije na úkor druhého, že to všechno "nějak samo spadne z nebe" ?
To, že dotyčným lidem vadí pravda, je tak nějak jen a pouze jejich problém.

Říkej si tomu jak chceš.
Já neznám a nikdy jsem neslyšel o někom, kdo by dostal vše zadarmo... ani ty dávky nejsou 'zadarmo'.
Třeba já, teda alespon si myslím, bych na dávky neměl nárok.
Na těch dávkách jsi klidně někdy mohl být Ty sám a nebo tvoje žena, a třeba v budoucnu i tvé děti.
Divil bych se kdybys je nazval parazitama...

Můj strýc celej život makal... jednou dělal bachaře ve veznici. Když potom skončil, tak víc jak půl roku byl na podpoře a během té doby o žádnou novou práci neměl zájem. Zítra mu zavolám a řeknu mu že je zasranej šmejd a parazit... Jsem zvědavej co mi řekne.

Jo a stát jako takový není žádný 'druhý'.
Až ti do té kapsy někdo fyzicky šáhne, pak to bude něco trochu jiného.

Když potom skončil, tak víc jak půl roku byl na podpoře a během té doby o žádnou novou práci neměl zájem. Zítra mu zavolám a řeknu mu že je zasranej šmejd a parazit...

To mu řekni,protože v podstatě parazit je.Normální člověk,když přijde o práci,hledá hned jinou.Parazit ne,ten napřed vysaje od státu vše co jde a jde dělat až když musí.
A ne že o žádnou práci zatím nemá zájem.
A někteří se i diví,když po nich chce stát peníze na zdravotní péči,jako platí všichni ostatní.A dokonce to chce i doplatit zpětně.

Nechci a nebudu kádrovat tazatele, je jeho problém co má s VZP.
Onehdy se jednomu známému stala nepříjemnost. Byl někomu naproti na Ruzyni (tehdy se to tam ještě nejmenovalo LVHP) a potřeboval si tam vybrat peníze. Strčil kartu do bankomatu, bankomat ji odmítnul, tak ji strčil ještě do druhého, snad i do třetího, ale neuspěl a poslední bankomat co to v něm zkoušel mu oznámil, že jestli to zkusí ještě jednou, tak mu karta bude zabavena. Když pak pátral, co se jako děje, tak zjistil, že v té bance co měl uložené peníze měli zrovna výpadek počítačů. A taky jsem byl u toho, když někdo na benzínce natankoval, chtěl platit kartou a čtečka na pumpě mu kartu nevzala, prý u sebe neměl hotovost, aby to mohl zaplatit.

Takže já se řídím zásadou, že pokud chci platit kartou a budou s ní nějaké problémy, třeba na té benzínce (když jsem v hyperqelbu, tak tam s omluvou zboží nechám, už se mi to taky jednou stalo, ale naštěstí jsem měl hotové peníze), tak musím mít i hotovost.

BTW: Nepíše se ůčet, ale účet (u s čárkou, když je to na začátku slova).
:-D:beer: