Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Střední škola .

Ahoj , byl jsem na brigádě přes školu kvůli horšímu finančnímu stavu. Vyučování ve škole mám pod 25% ale na praxi mám už více % a možná ještě něco přibude .. Jedná se o poslední ročník studia a závěrečné zkoušky . Nevíte jak to probíhá ? Dají mi opravné zkoušky z praxe do konce roku nebo nemám nárok? a tím pádem celé 3 roky jsem tam chodil zbytečně? (už jeden učnák mám). Děkuji za pomoc..

Opravná zkouška se skládá až poté, co byste nesložil postupovou zkoušku.
Termín postupové (případně později opravné) zkoušky Vám sdělí Vaše škola nebo učiliště.

Podle mne není moc pravděpodobné, že byste v případě překročení určitého
procenta absence mohl být připuštěn k závěrečné zkoušce v prvním termínu,
tipuji to spíše na podzim.

Možná by nebylo od věci změnit svůj přístup (nejen) ke škole.
Do školy jste nechodil zbytečně. Ani v případě, že se Vám kvůli absenci
posune termín závěrečné zkoušky.

Realne to funguje takto:
- pokud mas vysokou absenci (nad 25 %), je na uciteli, zda te k zaverecne zkousce pusti
- pokud mas ultra vysokou absenci (nad 50 %), ucitel nema na vyber, nemuze te pripustit

No a v tom rozhodovani ucitele hraje roli par faktoru. Napriklad jak ten zak rozumi tomu oboru, jestli se v nem nejak rozviji napr. ve volnem case, jakym zpusobem zak ve tride vystupuje...

Co pamatuju tak kdysi na stredni mel kamos asi 45% absenci v nejakem Elektro predmetu, ale k maturite sel, ptz ve volnem case se venoval oboru, na ktery tal chybel, znalosti tedy mel a ucitel se nemusel obavat, jaky to bude propadak u zkousky.