Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Souběžnost vybodování a zákazu řízení?

Dobrý den, mám poněkud složitější dotaz, proto se ho pokusím co nejstručněji popsat.

Dne 21.4.2016 mi byl na místě odebrán ŘP z důvodu pozitivního výsledku na OPL (§125c/1b a §5/2b 361/2000 Sb.). Výsledky z odběrů byli pozitivní na THC.
V době, kdy ještě přestupek nebyl projednán a nebylo vydáno rozhodnutí správního řízení, jsem dne 29.5.2016 způsobil dopravní nehodu pod vlivem alkoholu (§274/2a a §274/1 40/2009 Sb.). Naměřená hodnota byla 1,06 promile a nebyla způsobena újma na zdraví (náraz do sloupu veřejného osvětlení).
Za první přestupek mi byla udělena správním orgánem pokuta 15000,-Kč a zákaz řízení na 8 měsíců s platností do 21.12.2016, nabytí právní moci má datum 24.8.2016.
Za trestný čin mi byl udělen okresním soudem zákaz činnosti řízení na 18 měsíců a trest odnětí svobody na 8 měsíců s podmíněným odkladem na 12 měsíců. Tento rozsudek nabyl právní moci 18.8.2016.
Jako bonus mi samozřejmě přišlo, že jsem ke dni 24.8.2016 dosáhl 12 bodů v bodovém hodnocení.

Zajímá mne především: Kdy je možné získat zpět své řidičské oprávnění?
Běží tyto 3 tresty (od 21.12.2016 už jen 2 tresty) současně? Podle §123e/3 jsem se dozvěděl, že v době zákazu řízení neběží lhůta pro odečet bodů. Znamená to tedy, že 12 měsíční lhůta pro vrácení 4 bodů začne běžet až 18.2.2018 kdy mi vyprší zákaz činnosti řízení (respektive 18.5.2017, pokud mi odpustí zbytek trestu)?? Jinde jsem se zase dočetl, že běží oba tresty (tedy vybodování i zákaz činnosti řízení m.v. současně). Které tvrzení je tedy prosím pravdivé??

Předem velice děkuji za rady a pokud je třeba, poskytnu další náležitosti.

Pěkný den.

Tobě sebrat řidičák na furt.Co s tebou jiného?Smažka a alkáč.
Zrovna nedávno se mi naboural známej s kamarádem v Alfě Romeo v Neratovicích........prej je honil drak s pěti hlavama po silnici.Alfa na sračky, dva zničený životy ve formě postižení a rodiny se soudí.Jeden z nich sotva mluví a druhý nechodí.
Tak jakou spravedlnost tady očekáváš?
Cítíš se ukřivděný?