Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nevratná záloha

Ahoj,

dal jsem zálohu na auto x tisíc, pán mě dal doklad kde je uvedeno že je záloha nevratná, žádná kupní smlouva sepsána nebyla.

Auto jsem nekoupil, mohu požadovat zpět zálohu? může požadovat vůbec ze zákona nevratnou zálohu? děkuji za odpověď.
Změna kategorie, původně: Obchodní právo (karel)

dal jste nevratnou zálohu, věc jste nekoupil, prodejce Vám z nevratné zálohy vrátil dobrovolně část peněz, po odečtení nutných nákladů spojených s dohodou o koupě věci.
Pokud se Vám zdá, že nekonal správně, musíte ho písemně vyzvat, aby Vám vrátil jinou částku, (nevím jak stanovíte jeho náklady), nebo pak podání žaloby.
Jiná cesta není.