Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Prenajom bytu

Dobrý deň,

chcem prenajať byt v rámci SR a potreboval by som si ujasniť zmluvný vzťah prenajímateľ/nájomca. Konkrétne sa jedná o prípad, keby bola nájomcom pracujúca osoba (žena) s 13 ročným školopovinným dieťaťom. Môže nastať prípad, keď by mi neplatila predom dohodnuté nájomné a stal by sa z nej neplatič, prípadne by stratila zamestnanie a nebola by schopná finančne pokryť výdavky na bývanie a úhradu nájomného.

Na akej strane je zákon, pokiaľ by som chcel s nájomníkom ukončiť nájomnú zmluvu ak má školopovinné dieťa? Prípadne to stačí mať ošetrené v nájomnej zmluve, kde by som uviedol napr. 2 mesačnú výpovednú lehotu v prípade neplatenie nájomného? Existuje možnosť, že by som takéhoto nájomcu aj po vypovedaní nájomnej zmluvy nemohol dostať z bytu? Jedná sa mi hlavne či zákon neberie v úvahu pri vysťahovaní školopovinné dieťa ako prekážku. Ďakujem za akékoľvek informácie.

"Na akej strane je zákon, pokiaľ by som chcel s nájomníkom ukončiť nájomnú zmluvu ak má školopovinné dieťa? "

Střetává se tu právo na nedotknutelnost bydlení a právo pronajímatele. V případě dítěte je tam bude ještě hrát roli i to dítě v případném soudním sporu, ne že nebude.

Navíc je třeba si uvědomit, že v naší zemi neexistuje precedentní právo, tedy že soudce rozhoduje prostě podle toho jak se vyspí nebo jakou má zrovna náladu.

S ohledem na výše uvedené pokud máte zájemců o byt více, svobodnou matku s dítětem bych zařadil až na poslední místo.

Je to stejné jako rozhodovat se, jestli zaměstnat ženu, která má před svatbou a dá se u ní předpokládat narození dítěte a odchod na mateřskou a někým jiným. Člověk s mozkem v hlavě se rozhoduje tak, aby se na něj vztahovalo zákonných restrikcí co nejméně a ne naopak....