Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vrácení peněz za objednané zboží z neautorizovaného autoservisu

Dobrý den

Prosím o radu ohledně objednávky disku kola k automobilu.
V autoservisu, kam jsem přišel, bohužel disk neměli a tak mi jej objednali. Prodejce ode mne požadoval zálohu 500,- kterou jsem mu dal, dostal jsem doklad za zaplacení 500,- zálohy. Byli jsme domluveni, že až zboží dojde, tak mi prodejce zavolá. Přibližně za dvě hodiny jsem se do servisu vrátil s tím, že objednávku ruším. Zboží již nepotřebuji. Bylo mi řečeno, že se objednávka zrušit nedá a zálohu zpět nedostanu. Byli neochotní, nesnažili se ani objednávku zrušit. Jak mám v takové situaci pokračovat? Čekám již 14 dní a nikdo se neozval. V servisu se se mnou nikdo nechce bavit, dostal jsem od neochotné paní ještě několikrát vynadáno. Přirovnala to ke koupi zlatých prstýnků, které se podle ní také nedají vrátit. Děkuji za jakoukoli radu. Laluch

záleží ako je postavená dohoda/kúpno-predajná zmluva,predávajúci má právo na úhradu všetkých nevyhnutných nákladov,ktoré mu vzniknú pri objednaní konkrétneho tovaru pokial zákazník zruší záväznú objednávku..... ...nevratné zálohy,storno poplatky,zmluvné pokuty v prípade predčasne ukončených alebo zrušených objednaných službách/tovarov sa účtujú aj v prípade iných služieb/objednávok a je to pomerne bežná záležitosť.....