Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Dovolenka počas obdobia zaradenia v evidencii na úrade práce

Dobrý deň, poprosila by som vás o radu. Som evidovaná na úrade práce od začiatku mája. Pri evidovaní sa ma pracovníčka pýtala,či sa chystám na dovolenku, aby vedela prispôsobiť termín návštevy . Povedala som, že 3.9. cestujem. To je ešte celkom dosť času. Lenže na 19.8. sa mi naskytla daľšia príležitosť vycestovať na 7 dní. Prosím o radu, či môžem pracovníčke bez obáv z vyradenia z evidencie, nahlásiť aj tento dátum. Pretože táto inštitúcia je schopná všetkého, radšej si nechám poradiť od vás, čo možem čakať. Za odpoveď srdečne ďakujem!

A máte na tu dobu naplánovánu schůzku na úřadu práce?
Jestli ne, nemusela byste ÚP nic hlásit. Jen byste dále byla povinna si
aktivně hledat vhodné zaměstnání a při další schůzce toto prokázat.

____

V ČR není dovolená důvodem, pro který by se uchazeč o zaměstnání
mohl omluvit z naplánované schůzky se zprostředkovatelkou.

Možná, že je to na Slovensku jinak, ale v ČR by se podle mých zkušeností
zprostředkovatelka ani nezeptala na plánovanou dobu dovolené.

V ČR uchazečům radím požádat o mimořádnou schůzku před plánovanou
dovolenou (nezdůvodňovat dovolenou, vůbec o ní nemluvit). Další termín
pak zprostředkovatelka naplánuje až po dovolené.

_______

Odkazy na slovenská pravidla a předpisy:

Práva a povinnosti uchazečů o zaměstnáníi (ÚPSVaR)

Zákon o službách zaměstnanosti ve znění platném od 1. V. 2017 (ke stažení; PDF, 681 kB)

Zákon o službách zaměstnanosti ve znění platném od 1. V. 2017 (online)