Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem práva spotrebitela

dobry den
chcel by som sa informovat o prave spotrebitela, 3 dni dozadu mam telefon na reklamacii a stale este prebieha diagnostika telefon je v zarucnej dobe este len do 12 mesiacu telefon ma 9 mesiacov. nevedel som co je snim tak som ho poslal do autorizovaneho servisu zo vsetkym. no a tu je ta vec telefon mi pisali len pravdepodobne a podobne ide o telefon apple je tam nejaka chyba ktora nie je odstranitelna takze telefon nie je plne funkcny a napisali ze pravdepodobne bude vymeneny za novy kus no a tu sa chcem spytat ze teraz by som mal mat pravo na odstupenie zo zmluvy vratenie penazi takze sa chcem spytat ci mam na to narok?

čo potrebuješ vysvetliť ?
nemáš opakovaný výskyt vady počas záručnej doby a nemáš vadu,ktorú nemôže predajca/záručný servis odstrániť alebo neodkladne opraviť,máš prvú uznanú vadu v rámci záručnej doby a predajca/záručný servis túto vadu neodkladne odstráni/opraví tak,že vymení kus za kus,čiže dostaneš nový telefon miesto pôvodného,ktorý by už bol opravovaný,
odstúpenie od kúpnej zmluvy by prichádzal do úvahy,keby sa vyskytla behom záručnej doby trikrát rovnaká uznaná závada,alebo štyri a viac rôznych,alebo pokial by závada bránila užívaniu výrobku a predajca/záručný servis by ju nebol schopný nijako odstrániť/opraviť,alebo by reklamáciu nevybavil v obvyklej 30-dňovej lehote,pozor ovšem na pojem "vybaviť v 30-dňovej lehote" ,táto lehota sa netýka dlžky potrebnej opravy,týka sa to len samotného vybavenia reklamácie ako takej,pokial predajca/záručný servis oznámi v tejto lehote reklamujúcemu,že samotná oprava presiahne túto lehotu,aj to sa považuje za vybavenie reklamácie v stanovenej 30-dňovej lehote....