Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Narážky

Dobrý den. Bydlím s rodičema u prarodičů, trpím psychickýma poruchama a babička pořád do mě naráží, proti mým rodičům.
Ikdyž rodiče zakročili, tak stejně se nic nezlepšilo. Byl jsem už i kvůli nich na léčení s depresema. Pořád nám říkají že nic neděláme, vyhazují tatínka z domu, do mamky pořad sprostě nadávájí (děla to babička a děda jen přikivuje). Nevím už kde se máme obrátit. Uvažujeme o přestěhování, chtějí po nás jen peníze, tak rodiče dali k právnikovi, bydlíme tady dvacet roků a nemáme kam jít. Mamka už je bezmocná a to je její dcera.
Do mě rypou že nic neděláme a přitom oni jen sedí na terase a pijou, kontrolují svuj skleník a chodí kolem slepic. o vše v domě a kolem něj se staráme my. Vše platíme buď my nebo napul. Jenže nemáme žádné doklady a to je chyba. Prosím o radu co máme dělat. mockrát děkuji.

Mohu po prarodičích požadovat odškodné za psychickou ůjmu na zdraví? Mám totiž kvůli nich těžké deprese, na které se léčím, a už dvakrát jsem se pokusil kvůli tomu o sebevraždu. popřípadě, v jaké výši by to mohlo být?

Jestli tě prarodiče tak moc prudí, že kvůli nim máš deprese a dva pokusy o sebevraždu, tak proč tam pořád bydlíš? V takovém prostředí bych nebyl a odešel bych. Nehledě na to, že normální rodiče by svoje dítě v takovém prostředí nenechali. Taky jde o to, jestli je všechno opravdu takové, jak to popisuješ - třeba by děda s babčou vše popsali jinak...

Protože si myslím, že tento "dotaz" není myšlen vážně, tak si dovolím jednu větu:
Jestli ti prarodiče dávají najevo, že nic neuděláš pořádně, tak vzhledem k tvým dvěma pokusům o sebevraždu bude pravda na jejich straně...

je to tak jak vám to píšu... ba ještě horší ale to by bylo na dlouho. a napsat to všechno ani snad nejde. je toho moc. bydlim tady pořád protože nemame kam jit, moc toho k pronajmu u nas neni a když je tak je to malé a neměli bychom kam všechno dat. nemam ani ja sam kam zatim jit. za 2 roky budu asi bydlet s nej kamošem, bude mit totiž barak jen pro sebe, ma jen mamku a segru a ty se budou obě stěhovat a on zustane sam. je mu 20. tak pak pujdu k němu a osamostatnim se od rodiču. ale jako cela rodina ted nemame kam jit. kdyby něco bylo, tak jsme pryč už dávno viš? :(