Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Narážky

Dobrý den. Bydlím s rodičema u prarodičů, trpím psychickýma poruchama a babička pořád do mě naráží, proti mým rodičům.
Ikdyž rodiče zakročili, tak stejně se nic nezlepšilo. Byl jsem už i kvůli nich na léčení s depresema. Pořád nám říkají že nic neděláme, vyhazují tatínka z domu, do mamky pořad sprostě nadávájí (děla to babička a děda jen přikivuje). Nevím už kde se máme obrátit. Uvažujeme o přestěhování, chtějí po nás jen peníze, tak rodiče dali k právnikovi, bydlíme tady dvacet roků a nemáme kam jít. Mamka už je bezmocná a to je její dcera.
Do mě rypou že nic neděláme a přitom oni jen sedí na terase a pijou, kontrolují svuj skleník a chodí kolem slepic. o vše v domě a kolem něj se staráme my. Vše platíme buď my nebo napul. Jenže nemáme žádné doklady a to je chyba. Prosím o radu co máme dělat. mockrát děkuji.

Předmět Autor Datum
Jedine súd v zmysle Obč.zákonníka a Stavebného zákona na základe žaloby o: Určenie užívania, Vyčle…
Nuda 11.08.2017 15:10
Nuda
Jestli prarodiče,nebo jeden z nich je zapsán v katastru jako majitel a je to bez věcného břemene,tak…
kozakl 11.08.2017 16:51
kozakl
Logicky, vlastné deti a ostatné im blízke osoby v II. a III. rade môžu majitelia (prarodičia) bez mi… poslední
Nuda 11.08.2017 17:24
Nuda
Můžete se odstěhovat jinam a platit někomu jinému.
karel 11.08.2017 16:21
karel

Jedine súd v zmysle Obč.zákonníka a Stavebného zákona na základe žaloby o:

Určenie užívania,

Vyčlenenie užívacích priestorov na bývanie, užívanie spoločných priestorov a prístupových ciest,

Určenie "o vypracovanie nájomnej zmluvy"

s vlastníkom nehnuteľnosti 1/1-na z celku zapísaný v LV príslušného katastra a to všetko na základe znaleckého posudku súdom menovaného znalca z odboru.

V opačnom prípade to chce silnejšie a objemovo väčšie tabletky rôznej farby, tvaru a veľkosti, účinné pre slona.

Jestli prarodiče,nebo jeden z nich je zapsán v katastru jako majitel a je to bez věcného břemene,tak se staří vůbec nemusí s nikým bavit.

Logicky, vlastné deti a ostatné im blízke osoby v II. a III. rade môžu majitelia (prarodičia) bez milosti na hodinu vyraziť na ulicu s výmenou veškerých zámkových vložiek za svoje v prípade, ak neexistuje žiadna písomná zmluva, meritórny rozsudok o užívaní (aj ten platí iba desať rokov od jeho vykonateľnosti) či RIXXX-čka formou notárskej zápisnice alebo zápis v LV.

Trvalý pobyt zapísaný ohlasovňou vyznačený v občianskom preukaze má iba evidenčný charakter, neviaže sa na žiadne právne povinnosti k nehnuteľnosti.

Teda zostáva jediné, držať hubu a krok.

Platby, účtenky za údržbu, môžu slúžiť iba ako podporný prostriedok súdu pri určovaní užívania v prípade, ak by podali žalobu proti prarodičom-vlastníkovi.

Otáznej je, či by sa dožili a nepomreli všetci účastníci sporového konania prirodzenou smrťou na staré kolená, než by ľudovodemokratická talármafia rozhodla. Beztak nehnuteľnosť niekto časom zdedí (ak ju majitelia počas života nepredajú alebo nedarujú tretej osobe), pričom dedič sa už postará o chatrč, ak niekomu medzičasom nespadne na hlavu.

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku