Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Dopravní nehoda - kdy volat policii?

Dnes se mi stala dopravní nehoda, na parkovišti u hyperqelbu do mého auta nacouvala firemní dodávka. Snad nic vážného, pomačkané plechy, rozbitý reflektor, zranění žádné, nic nevyteklo nic dalšího nepoškozeno. Řidič dodávky uznal svou vinu. Já jsem měl za to, že když se na nehodě podílí firemní auto, musí se k tomu volat policie, tak jsem ji zavolal. Přijeli, vyšetřili, akorát toho měli moc, tak jsme čekali tři hodiny než přijeli.
Ale podle nich se ani obyčejné k nehodě firemního auta nemusí policie volat.

když se na nehodě podílí firemní auto, musí se k tomu volat policie

Dříve to tak opravdu bylo, ale pak to zrušili. Stejně tak u aut na leasing.
Pokud byla při nehodě poškozena i třetí strana (tedy i např. firma nebo leasingovka), tak bylo nutné volat Policii. Pokud se ale nehody účastnil řidič takového auta, tak už to nutné není. U ostatních poškození třetích stran - např. auta jehož řidič není přítomen, už by se Policii volat mělo.

Lepší zavolat. Já to jednou neudělal a byl s toho nakonec problém.... Byla to ale hlavně moje vina a nepořádnost.
Jel jsem po silnici a vedle se sekala tráva. Kámen od nich ze sekačky my vymlátil boční okno. Přijel starosta s tím, že všechny stroje mají pojištěné a že teda sepíšeme. A do toho dokumentu se napsala sekačka jiná než která to udělala. Já jsem nešel aktivně zjišťovat přesný název(číslo) sekačky a tak jsem věřil tomu co tam opsal starosta z nějakých papírů od ní.
A na tom to pak obec uhrála že jsem nedostal ani korunu....

Děkuji za informaci, doufám, že už ji nikdy nebudu potřebovat.

BTW: Chtěl jsem si doma přehrát záznam z autokamery. Měl jsem tam záznamy co tomu předcházelo i co následovalo (i záznamy označené jako nemazatelné, asi se tak označují všechny záznamy, pokud rychleji přejedu zpomalovací práh), ale samotná nehoda tam zaznamenaná nebyla. Nevím, proč, jestli se zrovna neukončil předchozí záznam a ten záznam z nehody se nestačil uložit?
Každopádně pokud bychom s tím druhým řidičem měli nějaký spor a já bych chtěl argumentovat záznamem z autokamery, tak bych byl za vola.