Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nutí mě koupit si zboží

Dobrý den, mám dotaz ohledně zrušení objednávky z kamenného obchodu. S přítelem jsem si objednali v kamenném obchodu světla na stop, nakonec jsem se ale rozhodli pro jinou variantu v jiném obchodě. Objednávka byla uskutečněna před dvěma dny a dnes jsem chtěla objednávku zrušit telefonem. Bylo mi ale řečeno že si světlo, které jsme si objednali musíme koupit protože již dorazilo do obchodu. I když jsem se snažila prodavači vysvětlit že o dané světlo již nemám zájem, stále trval na tom že si ho musím koupit i když ho nechci. Dokonce mi i vyhrožoval, že pokud si ho nekoupím tak že budou peníze vymáhat přes právníka. je tomu skutečně tak, musím si koupit zboží které nechci jen proto že jsem si ho objednala? Děkuji.

Koupit si to určitě nemusíš. Obchodník to určitě může vrátit do skladu, odkud to odebral.
Pokud vyhrožuje právníkem - máte sepsanou nějakou předkupní smlouvu? Jestli ne, tak ani nezná vaše jméno. Pokud ano, tak by tam mohla být nějaká formulka o stornu objednávky a případné sankci.