Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Závěrečná jízda v autoškole - uposlechnutí pokynu trasy jízdy

Když při závěrečné jízdě v autoškole "komisař" naviguje (ostatně jako to dělá trenér při zkušebních jízdách furt říká kam jet, kudy, kam odbočit) , například řekne doprava k tomu obchodu, a adept by jel rovně, je to důvod k vyhození? Za předpokladu, že obě cesty (doprava a rovně) jsou "validní", tedy (by) při nich neporušil předpisy, pouze byl jel jinam, než komisař řekl.

PS: a nebo kdyby místo 3 odbočce kruh. objezdu sjel z 1.

Mám za to, že za to vyhodit za toto nikoho nemůže. Maximálně se urazí, bude přísnější a povede ho pak naschvál obtížnější cestou.
Každému řidiči se přece stává, že přejel odbočku, kterou měl jet.... nic tím přece neporuší.

Jestliže tě komisař zkouší a v rámci jízdy se rozhodne, že tě bude navigovat, tak ti nezbývá nic jiného než ho poslouchat. Když ti řekne, že máš zahnout do prava (za předpokladu, že ti to řekne včas a že tam je možné zahnout) a ty tam nezahneš, tak jsi udělal chybu. Pokud tam bude zákaz vjezdu a ty tam zahneš, opět si udělal chybu.

A vůbec nechápu, že se tu na takovou věc ptáš. Asi jsem už moc starej... ::)

A obráceně. Vpřípadě, že dostaneš nařízení zahnout tam, kam nesmíš, tak na to komisaře upozorni a on pak rozhodne. Mě se to stalo při zkoušce. Už je to přes 50 let a zkoušel mě sám šéf dopravky. Řekl, abych zahnul k obchodu, kde byl zákaz. Tak jsem zastavil, že tam nesmím a on na mě zařval jeď! Tak jsem jel. On nakoupil a jeli jsme k hasičům do dvora se zákazem vjezdu, kde se situace opakovala. Ve dvoře nasedl do svého auta a odjel. A měl jsem úspěšně zkoušky za sebou. :)