Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Závěrečná jízda v autoškole - uposlechnutí pokynu trasy jízdy

Když při závěrečné jízdě v autoškole "komisař" naviguje (ostatně jako to dělá trenér při zkušebních jízdách furt říká kam jet, kudy, kam odbočit) , například řekne doprava k tomu obchodu, a adept by jel rovně, je to důvod k vyhození? Za předpokladu, že obě cesty (doprava a rovně) jsou "validní", tedy (by) při nich neporušil předpisy, pouze byl jel jinam, než komisař řekl.

PS: a nebo kdyby místo 3 odbočce kruh. objezdu sjel z 1.

Mám za to, že za to vyhodit za toto nikoho nemůže. Maximálně se urazí, bude přísnější a povede ho pak naschvál obtížnější cestou.
Každému řidiči se přece stává, že přejel odbočku, kterou měl jet.... nic tím přece neporuší.