Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem povinnost chodit do školky - frekvence pokuty

1Jaké jsou postihy za to , že dítě nebude chodit do školky, jak je to povinné od roku 2017.? Prý je tam i nějaké pokutička nebo oznámení sociálce? Víte přesně?
2 A ta pokuta se uděluje kdy a jak často?

3 Je nějaká možnost předškolního domácího vzdělávání/alternativního?
4 Jelikož je to povinné, musí se platit školkovné? Pamětníci : dříve se platilo za návštěvu školky taky? (ve všech školách/ v žádných / některých)

Když jsi sám ten ministr školství ,tak bys to měl vědět.
Pokuta je až 5000 Kč po nějakých upozorněních a výzvách,ale horší bude to oznámení na sociálce,která do vaší rodiny začne vrtat.
Pokud jste ale více opálení,nemusíte se bát asi ničeho.
Když nahlásíte ve školce domácí výuku,dítě chodit nemusí,jen v prosinci půjde na přezkoušení schopností do té spádové školky a když neprojde testem,musí nastoupit.

A jak je to s opakovaným udělením pokuty? Jestli je možné pokutu udělit, pokud by rodiče dostali pokutu již před tím, že dítě nechodilo do školky?

PS: je obecně v právu možné trestat víckrát za jeden přestupek? Jak se to tady chápe? Může třeba úředník si "rodiče naporcovat", že dítě nechodilo v úterý do školky, středu, čvrtek, pátek, lednu, prosinci, takže by udělil pokutu víckrát a obešel "problém" v pokutováním víckrát za "stejnou" věc

Povinná je resocializácia v kolektíve uvreštaných spratkov, príprava na ZDŠ, škôlka nie je zo zákona povinná ani predškolský vek tzv. odporúčaného ročníka v šk§lke..

Dnes nie je ani ZDŠ povinná ak preukáže rodič pedagogické vzdelanie, spratka komisia odskúša za účelom vystavenia vysvedčenia s postupom do nového ročníka.