Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Prekroceni rychlosti poprvé.

Zdravím, stala se mi taková nemilá věc . Na cestě kde jezdím ne zas tak často, ale znám ji, nainstalovali usekovy radar. (Dokonce měří í průměrnou rychlost.)
Je tam omezeni na 40km/h .
Je to rovinka mezi rodinnými domy. Po obou stranách chodníky.
Celkem přehledný úsek.
Řídím už 6 let od dostání řidičáku bez jakéhokoliv přestupku

Začal jsem dělat kuryra. Je tomu asi měsíc.
Jel jsem služebním autem.
A 4 dny zpátky ve večerních hodinách mě to cvaklo.
Nikde ani noha. Jen já na tě rovince.
Zrychloval jsem takže jsem mohl jet 70- 90. Nevím přesně.

Otázky jsou.
Co se teď stane ?
Je možnost jak se vyhnout odebrání RP či snížení pokuty ?
Nebo aspoň domluvě na podmínce nebo tak něco ?
Firma je většího rozměru takže předpokládám že bez zaváhání udá řidiče.
Je lepší tohle řešit sam nebo přes právníka ? Chtěl bych aby se mi to podražilo co nejméně.

Za kazdou odpoved moc děkuji.

První věc, co by bylo dobré uvést, jak dlouho je tam to omezení, jestli je tam 5 let, tak se s tím moc udělat nedá.
Je možné argumentovat srovnáním stavu před a po instalaci omezení, protože to musí mít nějaký důvod. Co vlastně vedlo k tomu, co se změnilo, že tam prostě najednou vzniklo omezení. Nevím detaily, ale někde jsem takovouhle konstrukci četl na internetu.

Tam bude rozhodující ta naměřená rychlost,protože Vysoké překročení rychlosti - v obci o 40 km a více je už dost trestáno:

Tento přestupek nelze řešit v blokovém řízení udělením blokové pokuty, ale po spáchání přestupku je s řidičem zahájeno správní řízení. Ve správním řízení pak hrozí sankce 5.000 – 10.000. Za spáchání tohoto přestupku se udělí i zákaz činnosti (řízení motorových vozidel), konkrétně na 6 měs. - 1 rok.

Takže bude rozdíl,jestli jsi jel pod nebo nad 80km/h.A když to mají nafocené,tak toho moc neukecáš,snad jen tu spodní hranici postihu,když jsi zatím bez záznamu.

Většinou radnice pošle jen složenku a je jí buřt do toho, kdo to řídil. Jde jim hlavně o prachy.
Pokud by jsi byl pozván k podání vysvětlení tak to už by bylo horší, dalo by se s toho ale vybruslit tím, že by jsi to ukecal na někoho jiného. Pokutu sice zaplatíš, ale vyhneš se dalším horším sankcím....
Já jel jednou v Kolíně ráno, spěchal jsem a naměřily mě po odečtení tolerance 72km/h. Měl jsem to jen za 500 a nikdo nepátral kdo s tím jel apod.....
Podle mě ti taky přijde složenka a hotovo. Teda tobě asi né, ale majiteli auta. Nezbývá nic jiného než čekat a při nejhorším se porozhlídnout po někom kdo řidičák má, ale autem nejezdí a uplatit ho aby případný zákaz řízení vzal na sebe.

Vždycky může tvrdit, že s autem jela osoba jemu blízká a tak odmítá vypovídat. Je pak na policii, aby prokázala, žes s autem jel skutečně on. A že by byl na fotografii pořízené v noci z radaru k poznání silně pochybuji. Pokud to policie neprokáže, zaplatí pouze pokutu provozovatel vozidla a žádné body ani zákaz řízení se nevystaví.
Tedy spíše firmě poté oznamte, že výpalné zaplatíte vy a dále to nerozvádějte.

To je velká firma. Nebudou šaškovat š osobou blízkou. Když se někdo zeptá a přijde jim něco tak mě udaji bez zaváhání dle meho. Obzvláště u člověka co tam d3la měsíc.

Budu doufat že štěstěna mi bude nablízku. Nic jiného nezbývá.

Ještě poslední dotaz pro lidi kteří kdykoliv platili nebo ví.
Jak dlouho trvá než přijde pokuta ž radaru pri přestupkové řízení. Ci nějaký dopis.
A jestli mi kdyžtak seberou RP hned nebo budu mít čas nějaký ?

A tebe bude firma dál zaměstnávat, pokud ti seberou řidičák ?

Když tě firma napráší, pořád ti nic nebrání v tom říci, že si auto neřídil ty, ale osoba tobě blízká, které si auto bez vědomí firmy zapůjčil. Tím se pokuta opět vrací na provozovatele vozidla a ty o řidičák nepřijdeš.
Toto je samozřejmě krajní řešení jak si novou práci hledat s řidičákem, namísto hledání nové práce bez řidičáku... Lepší je jak napsal Gloton níže vyřešit to s firmou v rámci firmy, aby tě neudávala a tu pokutu si poté v rámci firmy zaplatil ty.
Pokuty z radaru můžou klidně přijít až za půl roku...

Dovolím si sem vložit vlastní otázku:

jak je to s měřením rychlosti v různých vesničkách, kde je tabule s Vaší rychlosti a nápis měření rychlosti? Je v těch vesničkách i kamera, která odesílá přestupky, nebo to je jen upozornění ke snížení rychlosti, bez postihu?

Mému dotazu odpovídá tento měřič : search

Většina co jsem viděl sice měla na sobě napsaný měření rychlosti, ale nevšiml jsem si kamery. Posílají se z těch tabulí s kamerou pokuty?

Najezdim kazdý den cca 500km různě po čr a jeste jsem nevidel, že by tento radar co ukazuje rychlost odesilal data dál.... Je to vždy jen na zastrašení. Nejvíce zastrašují ty tabule co zobrazí SPZ. Už se to pozná jen podle toho, že u te kamery neni takovy ten malý satelit....

Kdysi jsem půjčil vozidlo příbuznému na 1/2 roku. Později ještě 3/4 roku po přepisu chodily pokuty, především za rychlou jízdu, jednou dokonce jel přes žel. přejezd na červenou. V dopisech vždy byl přiložen tiskopis pro napráskání řidiče nebo způsob zaplacení pokuty. Pokutu jsem zaplatil a od něho si to vybral i s úroky, protože mu za to nikdy nebyly připsány body. Mimochodem, za tolik přestupků už by byl dávno vybodován.
Co by zaměstnavatel bych to zaplatil, abych nemusel do správního řízení a od tebe inkasoval.

Je to prostě blázen s těmi svými názory.Všichni se mu už smějou.I kdyby to pojištění nějak fungovalo,úřady se nenechají řídit nějakou podivnou společností,co mají udělat.Natož mu mazat přidělené body.A navíc takového chytráka,za kterého mají pořád něco platit,by ani nepojistili,aby na tom ještě prodělali.Protože cílem je ne pomáhat,ale on naivních lidí vytahat co nejvíc peněz.

Proč by mi mazali body, když mi žádné nikdy nesebrali? Já se směju vám, protože nevíte tady o tom snad nikdo nic, ale tváříte se jak víte všechno. Ta pojišťovna si vydělává tím, že 98% kauz vyhrává a tím pádem musí město tý pojišťovně zaplatit. Ano samozřejmě si vydělávají jako každá pojišťovna, protože charita to není. Nicméně to funguje a ten kdo o tom nic neví a píše jak to nefunguje, tak je prostě hlupák.