Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Škola - Nutný podpis rodičů, když je mi 18 let?

Dobrý den,

chodím na gymnázium do čtvrťáku, je mi 19 let. Jedeme se školou na výlet a na papíru, který se má podepsat, je "podpis rodičů" (ne zákonného zástupce). Ten taky přebírá zodpovědnost ve vlastním volnu, co budeme mít. Chci se zeptat, nemohu si to podepsat sám, když jsem plnoletý? Přeci rodiče už za mě nezodpovídají. Rád bych si pročetl přímo nějaké zákony, které o tomto mluví.

Děkuji předem za odpovědi.

Po dovŕšení veku 18 rokov (pokiaľ si svojprávny) preberáš plnú právnu zodpovednosť za svoje skutky doma aj na verejnosti či školských zariadeniach 24 hodín denne, sedem dní v týždni, 365 dní v roku až do svojej prirodzenej prípadne násilnej smrti.

Čo si rachol alebo za tým tvojim vekom sú zdravotné dôvody prerušeného štúdia? Nebodaj nie si už zamestnaný a robíš večernú maturitu odborára s výletmi po partizánskych chodníčkoch či bojoch našich predkov v uniformách počas I.a II.WW vedených na steči proti *.izmu?

Mám nový poznatek. Když nastupuji do školy, podepisuje je "trojdohoda", tedy to, že za mě zodpovídají rodiče a tak. Pokud v této smlouvě stojí, že za mě zodpovídají rodiče na školní akci atd. a poté požadují jejich podpis, i když jsem plnoletý, tak na to mají právo, protože požadují podpis 3. strany, která taky dohodu podepsala. Není to tak?

pokial si žiakom školy,za tvoje zdravie a bezpečnosť v škole zodpovedá škola a škola musí mať povolenie od rodičov na to,aby si mohol ísť na akciu školy mimo školy.......akcia školy-školský výlet je školská akcia v rámci ktorej platí školský poriadok,ktorý si ako žiak školy povinný dodržiavať,pokial si žiakom školy,čiže niesi samostatne zárobkovo činný,hladí sa stále na Teba vo vzťahu k škole ako na nezaopatrené dieťa,nie ako na samostatne zárobkovo činného zamestnanca,trestnoprávnej zodpovednosti,ani schopnosti na právoplatné právne úkony po dosiahnutí plnoletosti Ťa "štatút" žiaka nezbavuje,ale ako žiak si vo vzťahu ku škole stále braný de facto ako nezaopatrené dieťa,preto musí mať škola podpísaný súhlas rodičov na akcie poriadané mimo areál školy....zmier sa s tým,až budeš zamestnaný a samostatne zárobkovo činný,zamestnávatel už nebude vyžadovať podpis rodičov,keď pôjdeš na školenie mimo pracoviska,ani keď sa usporiada nejaké vianočné posedenie mimo domova a pracoviska....

Co to meleš za blbosti....jakmile je někomu 18 let a je svéprávný, je zodpovědný sám za sebe. I když je coby student "nezaopatřený", rodiče za něj nezodpovídají. Může se např. odstěhovat od rodičů do vlastního bytu, když mu na to bude stačit výživné, a třeba i na druhou stranu Zeměkoule. Škole není ani nic do toho, či a jaký má příjem. Coby nezaopatřený student, má jako svůj příjem v podstatě výživné od rodičů a také s ním může nakládat, jak uzná za vhodné.

Rodiče svý dítě musí živit, nikoliv mu dávat výživný. Pokud se zletilé dítě samo odstěhuje z domu, tak ať se dítě o sebe stará taky samo, vzdává se tímto ubytování a stravy, kterou mu rodiče DOMA poskytují. Peníze nepatří do základních potřeb, který mají rodiče svýmu děcku dávat.

Ano, rodiče jsou povinni své dítě-studenta živit, mají vyživovací povinnost a nikdo nemůže tomu "dítěti" od 18let věku nařídit, že musí bydlet ve společné domácnosti s rodiči. Je mnoho podobných případů, kde se potom děti soudí s rodiči o výživné, nedohodnou-li se, a rodiče jim nechtějí výživné platit. Soud samozřejmě nenařídí, aby mu rodiče platili byt a stravu a další potřeby, v podstatě jen určí výši výživného obdobně jako v případě alimentů. Je-li dítě jedináček a má slušně vydělávající rodiče, může nakonec na pronájem bytu a ostatní výdaje s přehledem "vysoudit".

Nevím, zda by to v našich končinách u soudu prošlo, či jestli se takový případy u nás dějí a jak soudy rohodují. IMHO dost záleží na celkové finanční situaci rodiny - těžko může tatík platit synáčkovi bydlení někde bokem (ale to jen opakuju tvoje slova), když sami doma sotva vyjdou a zda je potomek schopen a hlavně vůbec ochoten si alespoň nějak přivydělat, pokud už chce bydlet samostatně. To by pak případný rozhodnutí soudu bylo likvidační, pokud soudce nemá trochu zdravýho rozumu.
Osobně bych takovýho nevděčnýho potomka vydědil. Na druhou stranu - pokud si rodiče vychovali takovýho fagana, co je schopen je dát kvůli prachům k soudu, tak si to snad i zaslouží.

Glaton1 : jo jasne a ted tu o Cerveny Karkulce :-D ty ses řízek to fakt nechces takovýho exota .
Kdyby to takhle fungovalo, jak popisuješ byla by to naprosta anarchie a NIKDO by NIKDY deti nemel.

Jak pisou kolegove, mají ho zivit, ne vyživovat . Takze tvůj názor na stehovani a zpetne vysouzeni platby za stravu a byt je uplne mimo misu. Nebavime se tady o rozvodu a přiřknutí dítěte jednomu z rodicu, kde ma druhy bohužel povinnost na dite platit . Ma bohužel povinnost platit i na manželku ( manžela ) kterej se zamerne bude flákat na uradu práce a nebude pobirat zadny plat, ale ve tvem popisovanem prispevku je to ulet jako prase :-D Uvedomujes si vůbec jak by to vypadalo, kdyby si kazdej 18ti letej spratek delal co chce ale hlavne by všechno chtěl zaplatit po rodicich ??

Pokud by to tak bylo, všichni by v 18ti sve milovane vykoristovatele legalne vydedili a poprdeli. Denodenne jsem u jednani, kde se vyzivne a jiné rodinne zvěrstva řeší, ale tohle je teda silný kafe :-D
Garantuju ti, ze pokud by muj mladej prisel s timhle cool napadem, minimalne 14 dni by se najedl jen brčkem .