Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kupující nepřehlásil vozidlo

Prodal jsem auto a dohodl se s kupujícím že si ho přepíše sám. Poskytl jsem mu ověřenou plnou moc na přepis vozidla. Kupující ale doposud vozidlo nepřepsal a hledá jen samé výmluvy. Je nějaká možnost jak bránit, nějaký způsob jak vozidlo popřípadě alespoň odhlásit ?

Bohužel jsem měl stejný problém. Akorát přepsat jsem to měl já až mi pošle jeho plnou moc, pojištění, evidenčku.
Nebral telefony, neodpovídal na sms,email. Napsal jsem mu tedy, že pokud se neohlásí tak se půjdu další den informovat na registr co v takovém případě dělat. Hned mi začal volat že to ihned posílá. A taky poslal....
Zkus mu nejprve trochu pohrozit, ono to někdy docela zabere.

Liju, bez součinnosti kupce vozidlo nepřevedete, ani s pomocí bezzubé novely zákona. Musíte mu sdělit, že mu jako osoba vedená v registru, zneplatníte dokldy, páč nahlásíte ztrátu a necháte vystavit nové.
Pracujte rychle, páč od ledna se platí za nepojištěná vozidla sankce a ta klidně půjde za Vámi, pokud není vozidlo pojištěno.