Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Nerespektování rozsudku?

Dobrý den,
obdržel jsem Rozsudek jménem republiky ze dne 17.srpna 2017:
Žalovaný je povinen zaplatit žalobci na náhradu nákladů řízení částku 1560,- Kč, do tří dnů od právní moci rozsudku.
Žalovaný dlužnou částku nezaplatil. Jak dál postupovat ?

Dvaja hrubokrkí, osobná návšteva. Po pár prepleskoch bez svedkov nielen rád zaplatí, ale aj dobrovoľne podpíše "kvitanciu" uloženú rozsudkom.

V opačnom prípade si uplatni právoplatný a vykonateľný výkon rozhodnutia cestou exekútora, ale platíš trovy vopred nejakému parazitovi, zase navýšenie dlhu zo svojho. Po rokoch sa ti ozve exekútor s tým, že povinný je nezamestnaný, bez príjmu, nemajetný.

Rozsudok platí maximálne desať rokov od vyznačenia vykonateľnosti v jeho hornom rohu pre uplatnenie si práva.

Nebude Vám automaticky doručeno. Po uplynutí lhůty pro odvolání si musíte
nabytí právní moci nechat na rozsudku (ten Vám přijde) vyznačit soudem.

Mně to po rozvodu vyřizovala advokátka, která s rozsudkem počkala na nabytí právní
moci, nechala je na rozsudku vyznačit a teprve potom mi rozsudek poslala.

Pokud tomu správně rozumím rozsudek jsem již obdržel dne 21.9.2017. Nyní posečkám 15 dní poté by měl rozsudek nabýt právní moci ( pokud nebude odvolání ze strany žalovaného ). Stále mi chybí informace jak se dovím o skutečném nabytí právní moci rozsudku, budu nějak vyrozuměn? Či k tomu dochází automaticky uplynutím dané lhůty v samém rozsudku? Můžete to někdo upřesnit. Jak dál postupovat, aniž bych vážil cestu do Prahy (150km), získat vyznačení na rozsudku o nabytí právní moci, neměl jsem advokáta.

pokial nikto nepodá v zákonnej lehote odpor voči rozsudku alebo jeho časti,rozsudok nadobudne právoplatnosť,nikto Ťa o tom nebude informovať,jediné o čom bude niekto niekkoho informovať je vtedy,pokial niekto podá v zákonnej dobe odpor voči rozsudku a vec sa bude znovu prejednávať na vyššom súde,alebo rovnakom,až vtedy dostaneš nejaké písomné predvolanie na nové konanie,pokial sa nikto neodvolá,po uplynutí zákonej lehoty rozsudok nadobudne právoplatnosť a potvrdenie právoplatnosti na rozsudku si budeš musieť vybaviť sám,nikto ťa na to nebude nijako vyzývať alebo nejakým spôsobom upozorňovať,že si máš prísť potvrdiť právoplatnosť...

Rozsudek ze 17.8.2017 jsi obdržel až 21.9.2017 ??? Proč? Pravděpodobně tam platí také nějaká fikce doručení a rozsudek už mohl být pravomocný předtím, než sis zásilku převzal. Záleží na tom, zda byl soudem odeslán všem stranám sporu a kdy se doručovatel poprvé pokusil o doručení poslední straně sporu.
Zda je rozsudek pravomocný, zjistíš tak, že v úřední den a v úředních hodinách zatelefonuješ na soud, který rozsudek vydal a zeptáš se, jestli je rozsudek s tímto číslem jednacím pravomocný.
Vyznačení právní moci se dělá tak, že si ten svůj rozsudek přineseš v úřední den a v úředních hodinách na soud, který rozsudek vydal a požádáš tam, aby ti na něj vyznačili datum nabytí právní moci, oni ti tam za nějaký poplatek dají razítko s datem nabytí právní moci. Na razítku bude text např.: Toto rozhodnutí nabylo právní moci dne 22.9.2017.

[vyrok-VH20131003.jpg]

Nevím proč tak opožděně, domníval jsem se až uběhne lhůta odvolání. Takže jsem se domníval, že rozsudek je již pravomocný. Dotazem u soudu jsem byl informován, o nabytí pravomoci rozsudku si mám opět zavolat v půli října. Co se týče vyznačení právní moci bude možné zasláním stávajícího rozsudku poštou jak píši i jiní rádcové.