Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Nerespektování rozsudku?

Dobrý den,
obdržel jsem Rozsudek jménem republiky ze dne 17.srpna 2017:
Žalovaný je povinen zaplatit žalobci na náhradu nákladů řízení částku 1560,- Kč, do tří dnů od právní moci rozsudku.
Žalovaný dlužnou částku nezaplatil. Jak dál postupovat ?

Nebude Vám automaticky doručeno. Po uplynutí lhůty pro odvolání si musíte
nabytí právní moci nechat na rozsudku (ten Vám přijde) vyznačit soudem.

Mně to po rozvodu vyřizovala advokátka, která s rozsudkem počkala na nabytí právní
moci, nechala je na rozsudku vyznačit a teprve potom mi rozsudek poslala.

Pokud tomu správně rozumím rozsudek jsem již obdržel dne 21.9.2017. Nyní posečkám 15 dní poté by měl rozsudek nabýt právní moci ( pokud nebude odvolání ze strany žalovaného ). Stále mi chybí informace jak se dovím o skutečném nabytí právní moci rozsudku, budu nějak vyrozuměn? Či k tomu dochází automaticky uplynutím dané lhůty v samém rozsudku? Můžete to někdo upřesnit. Jak dál postupovat, aniž bych vážil cestu do Prahy (150km), získat vyznačení na rozsudku o nabytí právní moci, neměl jsem advokáta.