Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem časové omezení pro výdej stravenek?

Dobrý den,

přítelkini bylo zaměstnavatelem oznámeno, že stravenky, které si nevyzvedne do tří měsícú jí propadnou a nebudou jí vydané. Jediné informace ohledem stravenek, které jsem našel v pracovní smlouvě souvisejí pouze se závazkem stržení částky z ceny stravenky ze mzdy. Nedaří se mi najít žádné informace, které by obecně stanovovali pravidla pro vyzvednutí stravenek, či jejich propadnutí. Je vúbec možné, aby takto stravenky propadli i když nic takové v pracovní smlouvě není určeno? A pokud ano, co by se mělo stát se strženou částkou za stravenky ze mzdy? Děkuji.

Stravenky nemají neomezenou platnost.

Stravenky mají zaměstnanci sloužit ke stravování v průběhu pracovní doby.
Nejsou nárokové a pravidla pro jejich vydávání určuje zaměstnavatel.
Toto platí i pro ostatní benefity. Benefity se nesjednávají v pracovní smlouvě.

Neodebere-li zaměstnanec stravenky, měla by mu podle mne být stržená částka vrácena.
Nejsem si jista, jestli by zaměstnavatel v případě, že by stravenky nemohl vrátit za plnou
cenu, neměl nárok na úhradu případné škody.

_________

Poznámka:

Pro zaměstnavatele jsou stravenky při splnění určitých podmínek daňově uznatelný
náklad, pro zaměstnance jsou příjmem osvobozeným od daně z příjmu.

Zaměstnavatel musí splnit nějaké podmínky, aby mohl svým zaměstnancům stravenky
poskytovat. Pokud si zaměstnanec stravenky nevyzvedne v době jejich platnosti, nelze podle
mne po zaměstnavateli žádat, aby na další období pro takového zaměstnance nakoupil další.