Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno nájemní smlouva z důvodu přídavku na bydlení

Dobrý den přeji.
Prosím o pomoc chytřejší lidi než jsem já. Co se týká administrativi atd jsem úplně vedle.
Bydlím se svou rodinou v otcově domě platím náklady na dům. ŽÁDNOU NÁJEMNÍ SMLOUVU NEMÁM. Ale s otcem nás napadlo že by jsme ji mohl vytvořit a já požádat stát o přídavek na bydlení. Nevíte někdo jak tu smlouvu udělat tak aby byla co nejvýhodnější pro nás pro oba a na co si dát pozor?

Tam taky asi myslím bude záležet na tom,kolik v tom domě je bytových jednotek,čili jestli bydlíte samostatně třeba v jiném patře.Protože jestli je to jedna domácnost,bude se otec a jeho příjmy započítávat do vašich i pro výpočet příspěvků.

Zkusím si přeložit dotaz, zdali mu opradu rozumím.
Vy otci neplatíte nájem, ale chcete od státu podvodně získat příspěvek?
Bez smlouvy, kterou musíte předkládat úřadu práce, včetně soupisu plateb za energie to nepůjde.
Smlouvu děláte jednoduše, stáhnete jí na internetu. Pozor si musíte dát na to, aby Vám nepřišli na podvod, otec bude platit daň.