Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Objednavka zrušena - vraceni penez

Zdravim, 7.9.2017 jsem na jednom znamem( heurekou dokonce overeno zakazniky) e-shopu (zatim ho jmenovat nebudu) jsem ucinil objednavku s tim, ze kartou zaplatim zbozi predem. Bohuzel nektere polozky, ktere jsem objednal nebyly skladem (resp. V dobe objednani byly, posledni kus a nekdo zrejme tuto samou polozku objednal ve stejnou dobu jak ja) tak mi prodejce nabidl bud zruseni cele objednavky a vraceni penez nebo zaslani zbylych polozek s tim ze za zbytek mi budou vraceny penize, trval sem na zruseni cele objednavky ktere probehlo 12.9.2017 tento tyden mi prisel vypis z uctu a nikde castku za zrusenou objednavku nevidim (do 30.9.2017), chtel bych se zeptat jak dlouho ma prodejce povinnost vratit castku ?

Předmět Autor Datum
Prodejce nemá telefon a na mail taky nereaguje? Pokud jste si nestanovili lhůtu pro vrácení peněz, v…
karel 13.10.2017 20:55
karel
Zadnou lhutu jsme si nenastavili, jen mi dosel e-mail, ze mi stornovali objednavku ze se omlouvaji a…
dreams009@seznam.cz 13.10.2017 21:05
s.hriba nereg.
Peníze by měly být vráceny v přiměřené lhůtě, která měla být stanovena při odstoupení od kupní smlou…
karel 13.10.2017 21:18
karel
§ 1850 občanského zákoníku Odstoupí-li spotřebitel od smlouvy, vrátí mu podnikatel všechny peněžní p…
osobne 13.10.2017 21:58
osobne
lhuta zde uvedena, je lhutou poradkovou a nelze ji vymahat
kamd 16.10.2017 11:34
kamd
No tak nakonec to dopadlo tak ze se prej vlivem chyby pozadavek na vraceni nedostal na financni odde… poslední
dreams009@seznam.cz 16.10.2017 17:08
s.hriba nereg.

Zadnou lhutu jsme si nenastavili, jen mi dosel e-mail, ze mi stornovali objednavku ze se omlouvaji a že finanční prostredky mi budou vraceny na účet zruseni probehlo 12.9.2017 už jsem prodejce informoval, jde mi spise jen o to jestli existuje nejaka zakonita povinnost do kdy prodejce musi financni castku vratit. Jestli je to 14-30-60 dni.

§ 1850 občanského zákoníku
Odstoupí-li spotřebitel od smlouvy, vrátí mu podnikatel všechny peněžní prostředky, které od něho na základě smlouvy přijal, a to neprodleně, nejpozději však do třiceti dnů ode dne odstoupení od smlouvy. Také spotřebitel vrátí podnikateli všechny peněžní prostředky nebo jiný majetek, který od něho na základě smlouvy přijal, nejpozději do třiceti dnů ode dne, kdy oznámení o odstoupení od smlouvy odeslal.

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru