Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Práca na dohodu (DE)

Ahojte,

dostal som pracovnú ponuku od 1.11. - ísť do Nemecka, kde by som prvý mesiac (na skúšku) pracoval na dohodu, a potom na živnosť. Chcem sa však spýtať, ako je to s tou prácou na dohodu v zahraničí, ak aktuálne nie som registrovaný na úrade práce? Možu s tým byť nejaké problémy? Alebo by som sa mal zaregistrovať?

- Nie som zaregistrovaný dobrovoľne.

Pro koho máte v Německu pracovat?

V případě slovenského zaměstnavatele se dohoda bude řídit zákonníkom práce,
v případě německého zaměstnavatele německým zákoníkem práce.

V Německu nelze legálně „pracovat na živnost". Pokud si ale založíte živnost
a seznámí te se s spříslušnou legislativou, můžete podnikat i v Německu.

Jedná sa o slovenského zamestnávateľa. V tom prípade by (myslím) nemal byť problém ani so slovenskou živnosťou, keďže za hranicami by dochádzalo iba k výkonu práce. Rád by som však vedel aké sú podmienky práce na dohodu, ak nie som vedený ako uchádzač o zamestnanie.