Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem DPP při evidenci ÚP

Dobrý den, jsem evidován na úřadu práce a mám možnost práce, která by výdělkem přesahovala 5 500,-/měsíčně, ale zároveň by nedosahovala 10 000,-/měsíčně. Jednalo by se o práci na DPP či DPČ. Co se může stát, pokud bych na úřadu práce zůstal v evidenci a pracoval na DPP (což zákon prý ani neumožňuje) s výdělkem do 10 000,-/měsíčně nebo na DPČ přesahující půl minimální měsíční mzdy. Byl bych při případném zjištění jen vyřazen z evidence nebo by hrozil horší trest/sankce a jak by to poté bylo se zdravotním pojištěním a sociálním pojištěním? Zdravotní pojištění si platí každý bez ohledu zda pracuje nebo ne a není veden na ÚP?

Se vůbec nedivím, že ten souběh DPP a ÚP zrušili. Odpadla tím jednoduchá možnost "legálně zaměstnávat načerno" (nezaměstnaný podepsal DPP na celý rok "do 300 hodin", v práci byl přitom ale fakticky na plný úvazek; kdykoliv by došla kontrola z ÚP, tak "právě dnes jsem v práci", není co napadnout...)