Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Používanie drona s Kamerou v SR

Dobrý deň
Chcem si zadovážiť dron (kvadrokoptéru) s FPV kamerou čiže s priamym prenosom na zariadenie ovládania.
Lenže problém je ten že či by som ho vôbec v SR mohol používať. Tým myslím napríklad vonku na sídlisku alebo v lese na prechádzke. chcem ho používať len tak pre seba ako hobby. Je takéto konanie trestné v SR ?
Nemám v úmysle zkomerčňovať dané fotky alebo videá získané z dronu alebo proti niekomu. Taktiež ho nemienim používať na miestach ak Bratislavský hrad, Hviezdoslavovo námestie alebo lietať okolo nejakých budov.

Ďakujem

Předmět Autor Datum
Zkus se poptat tady: https://www.lps.sk/sk/
L-Core 05.12.2017 12:09
L-Core
čo nie je vyslovene zákonom zakázané, je dovolené, ak súkromné zábery osôb, majetku, nezverejníš pre…
Nuda 05.12.2017 18:05
Nuda
Zkus se poptat v pojišťovnách. Údajně některé už pojištění dronů nabízejí. Tak by měly mít zjištěno…
Yarda 06.12.2017 09:20
Yarda
Obecně se nesmí létat vůbec nad lidmi a obydlenou zástavbou.Na to lítání po sídlišti bych se zeptal… poslední
Karel04 06.12.2017 10:28
Karel04

čo nie je vyslovene zákonom zakázané, je dovolené, ak súkromné zábery osôb, majetku, nezverejníš pred viac, ako troma osobami. Digitálne získaný záznam nie je trestným činom ak ním neohrozíš verejný záujem, či nezhovadíš integritu fyzickej osoby v zamestnaní a súkromnom živote.

Smelo lietaj s dronom vybaveného ultra hd 3D kamerou priamo aj nad "nádražím" - Snadno se fotí, protože sa nehejbá, povedal by klasik.

Obecně se nesmí létat vůbec nad lidmi a obydlenou zástavbou.Na to lítání po sídlišti bych se zeptal nějakého městského policajta,co půjde okolo,jaký na to mají oni názor a pokyny.Mohou to tolerovat nebo naopak budou prudit i v případě,že to není úplně zakázané.Názor na to může mít každá MP odlišný.V lese jim to asi vadit nebude,tam ho jen nějaký policajt sestřelí.:-)
Přijde policajt na stanici a povídá kolegům:Chlapi,ten rogalo je ale strašný dravec.Celý zásobník jsem do něj vystřílel,než toho chlapa pustil!:-D

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru